MS v hokeji 2017
Radosť Švédov po jednom z gólov v sieti Nemecka počas zápasu na MS v hokeji 2017. Kolín nad Rýnom, 6. máj 2017. Foto: Monika Skolimowska/dpa via AP.
  • aktualizované 7. mája o 0:03

KOLÍN NAD RÝNOM 6. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska dosiahli prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta 2017. V sobotňajšom stretnutí kolínskej základnej A-skupiny napokon rozdrvili domácich Nemcov 7:2. Duel bol vyrovnaný v prvej polovici do stavu 2:2, potom severania korunovali svoju prevahu piatimi zásahmi.

MS prelink

„Tri korunky“ prestrieľali svojho súpera 44:24, brankára Thomasa Greissa v 52. min po siedmom góle vystriedal Danny Aus den Birken. Ako jediný sa dvakrát do streleckej listiny zapísal William Nylander. Švédsko je priebežne na čele tabuľky so štyrmi bodmi, Nemecku zatiaľ patrí 3. pozícia (3 b.)

MS v hokeji 2017: A-skupina

• Kolín nad Rýnom

Nemecko – Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Góly: 17. Hager (D. Seidenberg, Ehliz), 26. Gogulla (Hager, Schütz) – 7. Ekman-Larsson (Landeskog, V. Rask), 21. V. Rask (Hedman, Straalman), 36. Omark (Krüger), 40. Brodin (W. Nylander, Eriksson Ek), 50. Landeskog (V. Rask, Söderberg), 51. W. Nylander (Straalman), 52. W. Nylander (Landeskog)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Odiňš (Lot.) – Deduľa (Biel.), Oliver (USA)

Hlasy

• zdroj: iihfworlds2017.com

Brooks Macek (útočník Nemecka): „V prvých dvoch tretinách sme odohrali dobrý zápas, ale v tretej už boli Švédi výrazne lepší. Každý to mohol vidieť. Do stavu 2:2 sme bojovali a podržal nás aj brankár, potom už bol rozdiel zjavný. Robili sme chyby v našom obrannom pásme a dali sme im príliš veľa času na všetko.“

William Nylander (útočník Švédska): „Dôležité bolo, že sme ešte v druhej tretine strelili tretí a štvrtý gól. Potom už bolo všetko jednoduchšie. Dovtedy súper bojoval. Som rád, že sa mi tiež podarilo skórovať. Jeden z tých gólov padol po výbornej prihrávke od Gabriela Landeskoga.“