Elina Svitolinová, WTA Finals, Šen čen
Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová počas zápasu na WTA Finals, v ktorom zdolala Rumunku Simonu Halepovú 7:5, 6:3. Šen-čen, 30. október 2019. Foto: SITA/AP.

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová sa stala prvou semifinalistkou prestížneho podujatia WTA Finals v čínskom Šen-čene. Rodáčka z Odesy zdolala v stredajšom zápase úradujúcu wimbledonskú šampiónku Simonu Halepová z Rumunska 7:5, 6:3 a v predstihu si zabezpečila vo Fialovej skupine prvé miesto. O druhú postupovú priečku v piatok zabojujú v priamom súboji spomenutá rumunská tenistka a Češka Karolína Plíšková.

Elina Svitolinová naďalej živí šancu na obhajobu titulu z minulej sezóny z výberového podujatia. Proti Halepovej hrala trpezlivejšie, v porovnaní so súperkou mala o 13 nevynútených chýb menej a tiež si pomohla štyrmi esami.

K istote prvého miesta v skupine jej pomohol aj druhý stredajší zápas, ktorý trval iba 46 minút. Kanaďanka Bianca Andreescová získala úvodné dve hry v dueli s Karolínou Plíškovou, ale v treťom geme si poranila ľavé koleno. V prvom sete ešte statočne bojovala, ale po prehre 3:6 v úvodnom dejstve zo zápasu odstúpila.

Víťazka záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open Andreescová stratila šancu na postup a s najväčšou pravdepodobnosťou ju v piatkovom plánovanom zápase s Elinou Svitolinovou nahradí Američanka Sofia Keninová. V súboji o druhé miesto skupiny bude miernou favoritkou Halepová, ktorá zdolala Karolínu Plíškovú v siedmich z doterajších desiatich vzájomných stretnutí.

WTA Finals – dvojhra – Fialová skupina

• streda

Karolína Plíšková (ČR) – Bianca Andreescová (Kan.) 6:3 – skreč, Andreescová odstúpila

Elina Svitolinová (Ukr.) – Simona Halepová (Rum.) 7:5, 6:3

Viac k osobe Bianca AndreescováElina SvitolinováKarolína PlíškováSimona Halepová