Video: Tajfún Mučike bičoval Čínu, evakuovali tisícky ľudí

Tajfún
Do pondelňajšieho rána sa tajfún presunul z Kuang-tungu nad susednú autonómnu oblasť Kuang-si a sprevádzal ho vietor už s menšou rýchlosťou okolo 54 kilometrov za hodinu. Foto: SITA/AP

PEKING 5. októbra (WebNoviny.sk) – Čínske a filipínske úrady oznámili, že tajfún, ktorý sa prehnal severnými Filipínami pred zasiahnutím južnej Číny, pripravil o život najmenej deväť ľudí. Desiatky rybárov sú nezvestné, informovala agentúra AP.

Tajfún Mučike vyvolal tiež silné tornáda, keď v nedeľu prešiel nad pevninu v juhočínskej provincii Kuang-tung. Tamojšie úrady hlásili najmenej šiestich mŕtvych a 168 zranených. V jednom prípade tornádo so sebou strhlo auto a človek vnútri zahynul, uviedla civilná obrana. Oficiálna tlačová agentúra Sinchua informovala, že o život prišiel aj jeden rybár a ďalších 16 nahlásili ako nezvestných.

Video: Tajfún Mučike zasiahol aj juh Číny

Mučike (po kórejsky Dúha), v poradí 22. tajfún tohtoročnej sezóny, v sobotu vyčíňal na severe Filipín, kde vyvolal záplavy a viacero zosuvov pôdy. Podľa civilnej obrany tam zahynuli dvaja ľudia a približne 30 rybárov je nezvestných. V južnej Číne evakuovali takmer 200 000 obyvateľov a zrušili desiatky letov.

Do pondelňajšieho rána sa tajfún presunul z Kuang-tungu nad susednú autonómnu oblasť Kuang-si a sprevádzal ho vietor už s menšou rýchlosťou okolo 54 kilometrov za hodinu. V oblasti nariadili 12 700 rybárskym člnom a 35 400 pracovníkom z pobrežných vôd, aby sa vrátili do prístavov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom