Detroitu 4:2 nad New Jersey.
Detroit vyhral nad New Jersey 4:2. Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) – Tomáš Tatar prispel v piatkovom stretnutí NHL asistenciou k víťazstvu hokejistov Detroitu 4:2 nad New Jersey. Slovenský útočník prihrával na gól českému obrancovi Jakubovi Kindlovi, ktorý v presilovke strelou od modrej vyrovnal v 19. minúte na 1:1.

Tatar, pre ktorého to bola vôbec prvá asistencia v sezóne, zaznamenal v ostaných piatich zápasoch štyri body. Red Wings vyhrali prvýkrát po troch dueloch. Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy Detroitu.

Do kanadského bodovania sa rovnako asistenciou zapísal aj Marián Hossa, no jeho Chicago neudržalo dvojgólové vedenie a prehralo s Washingtonom 2:3. Capitals prerušili päťzápasovú sériu prehier. Hossa prihrával na úvodný gól, keď sa po jeho akcii dvoch na jedného presadil Brandon Saad. Blackhawks však inkasovali v posledných piatich minútach druhej tretiny trikrát a k bodom im nepomohlo ani 40 streleckých pokusov.

Carolina s Andrejom Sekerom v zostave zdolala Columbus po predĺžení 3:2 a vyhrala už štvrtý duel v sérii. Marko Daňo sa do zostavy Columbusu nezmestil.

Dvaja Slováci sa stretli na ľade Buffala a z triumfu sa tešil Martin Marinčin, ktorého Edmonton vyslal na brankára Michala Neuvirtha 52 striel a zvíťazil 3:2. Oilers prestrihli šnúru štyroch prehier za sebou. Obranca Sabres Andrej Meszároš sedel dvakrát na trestnej lavici.

Výsledky:

Carolina – Columbus 3:2 po predĺžení

(0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 23. Skinner, 52. Rask (Gerbe, Siomin), 65. Lindholm (E. Staal, Rask) – 32. Hartnell (Jenner, St. Denis), 39. Hartnell (Jenner, Atkinson)

Andrej Sekera (Carolina) 1 strela, odohral 22:48

Anaheim – Arizona 2:3 po sam. nájazdoch

(2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Getzlaf (Vatanen, Smith-Pelly), 9. Beleskey (Silfverberg, Kesler) – 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan (Vermette, Yandle), rozhodujúci sam. nájazd Bödker

Chicago – Washington 2:3

(1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 18. Saad (HOSSA, Shaw), 21. Keith (Richards, Toews) – 36. Burakovsky (Johansson), 40. Johansson (Niskanen, Burakovsky), 40. Ward (Niskanen, Alzner)

Marián Hossa (Chicago) 1 asistencia, 2 strely, -1, odohral 15:38

Detroit – New Jersey 4:2

(2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 19. Kindl (TATAR, Helm), 20. Smith (Andersson, Miller), 32. Franzén (Kronwall, Zetterberg), 38. Kronwall – 4. Bernier (Salvador, S. Gionta), 43. Tootoo (Židlický)

Tomáš Tatar (Detroit) 1 asistencia, 1 strela, odohral 14:26

Buffalo – Edmonton 2:3

(0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 21. Moulson (B. Gionta, Girgensons), 47. Stafford (Deslauriers, Ristolainen) – 22. Pakarinen (Fayne, Purcell), 52. Arcobello (Perron, Jakupov), 56. Gordon (Purcell, Hendricks)

Andrej Meszároš (Buffalo) 2 strely, 4 tr. minúty, odohral 17:28, Martin Marinčin (Edmonton) 1 strela, -1, odohral 18:53

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinTomáš JurčoTomáš Tatar