Erik Černák
Obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák. Foto: SITA/AP

Dvaja slovenskí hokejisti sa predviedli gólmi v sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL 2019/2020. Obranca Erik Černák skóroval za Tampu Bay, ale jeho tím prehral na ľade Nashvillu 4:5.

Černák absolvoval 23:14 min, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčov v drese Lightning. Jeho zápis obohatili aj dve strely na bránku, dva bodyčeky a dve trestné minúty. Jeden z piatich gólov Predators strelil Švéd Filip Forsberg, ktorý si pripísal až 11 streleckých pokusov.

V súboji Ottawa – Montreal (0:4) sa prezentoval gólom aj útočník Tomáš Tatar, v 47. min zvýšil v presilovke na priebežných 3:0 pre Canadiens. Tatar odohral 11:37 min s tromi strelami na bránku a jedným „hitom“.

Bez bodového zisku zostali v sobotu útočník Bostonu Peter Cehlárik pri prehre v Chicacu 2:3 po predĺžení a rovnako útočník Washingtonu Richard Pánik pri víťazstve nad Carolinou 3:2. Pánik si pripísal dva bodyčeky a tri zablokované strely.