Tatar
Tomáš Tatar z Detroitu Red Wings v príprave NHL skóroval. Foto: archívne, SITA/AP

NEW YORK 8. decembra (WEBNOVINY) – Tomáš Tatar potvrdil skvelú formu a bol ústrednou postavou nedeľňajšieho stretnutia NHL Caroliny s Detroitom.

Slovenský útočník rozhodol o víťazstve Red Wings 3:1 dvoma gólmi a bodoval už v piatom zápase po sebe. Pre Tatara to boli 11. a 12. presný zásah v sezóne a Detroit aj vďaka nim vyhral sedem z ostatných ôsmich duelov.

Veľkú zásluhu na tom má útok Pavla Daciuka s Tatarom a Darrenom Helmom na krídlach. Ruský center prihral Tatarovi na oba góly a okrem toho otvoril skóre stretnutia. „Daciukov útok hral skvele, dokážu si vytvoriť šance a skórovať,“ povedal tréner Detroitu Mike Babcock.

„Darí sa nám spolu a chceme v tom pokračovať. Myslím si, že Pavel je najlepším hráčom, akého poznám,“ vystrúhal poklonu Tatar. Pri všetkých troch góloch Red Wings bol na ľade obranca Andrej Sekera. Prvý Tatarov gól padol dokonca po odraze puku od jeho korčule.

Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo nebodoval, strávil však na ľade takmer o dve minúty viac ako Tatar (15:14 min) a rozdal najviac hitov spomedzi všetkých hráčov (4).

Jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva sa podarilo zastaviť Edmontonu, ktorý vďaka gólu Davida Perrona z 51. minúty vyhral nad San Jose 2:1. Edmonton tak vyhral vôbec prvý zápas v sezóne proti tímu zo Západnej konferencie.

Čiernu päťzápasovú sériu zastavila aj Ottawa, ktorá šnúrou štyroch gólov otočila duel a nad Vancouverom vyhrala 4:3. V predĺžení o tom rozhodol švédsky kapitán Erik Karlsson, ústrednou postavou bol jeho krajan Mika Zibanejad s dvoma gólmi a dvoma asistenciami.

Rovnakým skóre a rovnako v predĺžení sa skončil súboj Anaheimu s Winnipegom. Ducks vyhrali štvrtýkrát po sebe. V bránke víťazov nastúpil už 15. raz bez prerušenia Fredrik Andersen. „Je mladý a chce chytať čo najviac, nie je vidno na ňom žiadnu únavu,“ povedal na Andersenovu adresu kapitán Ryan Getzlaf, ktorý zaznamenal tri prihrávky. „Máme teraz dva dni pauzu, určite si oddýchnem. Skúsenosti nenazbierate sedením na lavičke, teší ma, že chytám,“ povedal Andersen.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Winnipeg – Anaheim 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 15. Byfuglien (Perreault, Ladd), 22. Ladd (Wheeler, Trouba), 56. Trouba (Lowry, Stuart) – 12. R. Bourque (Maroon, Getzlaf), 25. Silfverberg (Stoner, Rakell), 29. Kesler (Getzlaf, Fowler), 61. Palmieri (Getzlaf, Lindholm)

Carolina – Detroit 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 38. McClement (Gleason) – 17. Daciuk (J. Ericsson, Helm), 19. TATAR (Daciuk, Quincey), 33. TATAR (Daciuk, Franzén)

Andrej Sekera (Carolina) 2 strely, odohral 20:33 min, Tomáš Tatar 2 góly, 2 strely, +2, odohral 13:28 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:14 min

Ottawa – Vancouver 4:3 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 31. Legwand (Chiasson, Zibanejad), 35. Zibanejad (Ryan, Gryba), 39. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 62. E. Karlsson (Zibanejad, Ryan) – 7. R. Vrbata (Stanton, D. Sedin), 8. Bieksa (R. Vrbata, H. Sedin), 26. Richardson

Edmonton – San Jose 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 28. Jakupov (Eberle, Petry), 51. Perron (Purcell, Fayne) – 30. T. McGinn (Marleau, Burns)

Viac k osobe Andrej SekeraErik KarlssonMika ZibanejadMike BabcockRyan GetzlafTomáš JurčoTomáš Tatar