Jaroslav Halák, Boston Bruins, NHL
Brankár Jaroslav Halák v drese tímu Boston Bruins. Foto: archívne, SITA/AP

DETROIT 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval pri vysokom triumfe Montrealu na ľade Detroitu 8:1 v utorňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Dvadsaťosemročný krídelník si vyslúžil titul tretia hviezda zápasu. Tatar svojím 22. gólom a 47. bodom v 63. vystúpení v aktuálnom ročníku v 6. min odštartoval nevídanú kanonádu Montrealu. Dovedna bol na ľade proti svojmu niekdajšiemu tímu necelých 13 minút a pripísal si aj dve „plusky“.

Päťbodový Domi a hetrik Shawa

Piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie sa blysol jeho spoluhráč z druhej formácie Max Domi, tretí člen ich útoku Andrew Shaw zase dosiahol hetrik. Štyrmi asistenciami sa prezentoval 23-ročný útočník Canadiens Jonathan Drouin.

Boston s brankárom Jaroslavom Halákom v bránke a kapitánom Zdenom Chárom v zostave zvíťazil na domácom ľade nad San Jose 4:1. Tridsaťtriročný gólman vykryl 19 z 20 striel súpera, čisté konto mu pokazil Logan Couture, ktorý v 12. min otvoril skóre v presilovej hre.

Veterán v defenzíve Bruins Chára absolvoval na jeho pomery pomerne málo času – 17:42 min, počas ktorých stihol svoje štatistiky obohatiť o jeden plusový bod. V tretej tretine sa pobil s Evanderom Kanom. Dovedna si pripísal sedem trestných minút, keďže pred pästnou výmenou sa dopustil faulu kolenom.

Obranca Jaroš s dvoma „mínuskami“

K prekvapeniu sa schyľovalo vo Washingtone, kde Ottawa v pozícii najslabšieho tímu súťaže viedla v 8. min 2:0, napokon však prehrala 2:7. Na druhom góle Senators sa podieľal počas presilovky asistenciou aj slovenský bek Christián Jaroš. Pre rodáka z Košíc to bol ôsmy bod (1+7) v aktuálnej sezóne. Na ľade bol 15:36 min a pripísal si aj dve „mínusky“.

Washington nepriaznivý stav vyrovnal ešte v prvej tretine a neskôr už s prehľadom diktoval tempo hry. Až ôsmi hokejisti Capitals si pripísali po dva body – Jevgenij Kuznecov, Tom Wilson, Brett Connolly, Lars Eller (všetci 1+1), Alexander Ovečkin, Nicklas Bäckström, Dmitrij Orlov (všetci 0+2) a T.J. Oshie (2+0).

Richard Pánik odohral necelých 17 min pri domácom triumfe Arizony nad Floridou 4:3 po samostatných nájazdoch. Dvadsaťosemročný krídelník sa prezentoval jednou strelou na bránku, jedným „hitom“ a zablokoval 1 strelecký pokus súpera. O triumfe Coyotes rozhodol v nájazdovom rozstrele Alex Galchenyuk.

Sumáre NHL

• utorok

Boston – San Jose 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 14. Krejčí (Krug, Marchand), 29. McAvoy (Marchand, Heinen), 29. DeBrusk (Krejčí, Magnus Johansson), 32. Marchand (Bergeron) – 12. Couture
Jaroslav Halák absolvoval celý zápas a kryl 19 z 20 striel súpera, Zdeno Chára (obaja Boston) 17:42 min, +1, 7 trestných minút, 2 strely na bránku, zablokoval 3 strely súpera

Carolina – Los Angeles 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Góly: 5. D. Hamilton (Mäenalanen), 11. Aho (T. Teräväinen), 20. Ferland (J. Staal, T. Teräväinen), 22. Slavin (D. Hamilton, Wallmark), 34. T. Teräväinen (Ferland, J. Staal), 34. D. Hamilton (T. Teräväinen, J. Staal) – 52. D. Brown

Columbus – Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 24. Bjorkstrand (Dzingel, Harrington), 27. Atkinson (Panarin, Werenski) – 13. Guentzel (Crosby, Hörnqvist), 18. McCann (Cullen, Ruhwedel), 21. Malkin (Aston-Reese, Kessel), 53. McCann (Simon, J. Schultz), 59. Crosby (J. Johnson)

New York Islanders – Calgary 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 27. Josh Bailey (Filppula, Ladd) – 22. M. Tkachuk (E. Lindholm, Monahan), 43. Backlund (E. Lindholm, J. Gaudreau), 45. R. Andersson (Czarnik, Giordano)

Philadelphia – Buffalo 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Lindblom (Konecny, Patrick), 7. J. Voráček (Giroux, P. Myers), 35. J. van Riemsdyk (Hägg, Gudas), 40. Sanheim (Couturier), 57. Couturier (M. Raffl) – 12. Eichel (Skinner, Dahlin), 37. Mittelstadt (Rodrigues, Sheary)

Washington – Ottawa 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)
Góly: 16. T. Wilson (Ovečkin, Kuznecov), 17. Eller (Orlov, Connolly), 22. Carlson (Bäckström), 26. Oshie (Orpik, Bäckström), 29. Connolly (Burakovsky, Eller), 30. Oshie (Orlov, J. Vrána), 40. Kuznecov (Ovečkin, T. Wilson) – 3. O. Lindberg (Gibbons, Pääjärvi), 7. Duclair (Ceci, JAROŠ)
Christiín Jaroš (Ottawa) 15:36 min, 0+1, -2, 3 strely na bránku

Detroit – Montreal 1:8 (0:1, 1:5, 0:2)
Góly: 38. Mantha (Green, Hronek) – 6. TATAR (Jordie Benn), 22. A. Shaw (Drouin, Domi), 31. Gallagher (Danault, Jordie Benn), 33. Domi (Drouin), 36. Armia (Kotkaniemi, Byron), 39. A. Shaw (Domi), 42. Domi (Drouin), 57. A. Shaw (Drouin, Domi)
Tomáš Tatar (Montreal) 12:55 min, 0+1, +2, 2 strely na bránku, 2 „hity“

St. Louis – Nashville 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 52. Bozak (Tarasenko, Pietrangelo), 59. Pietrangelo

Winnipeg – Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 8. Scheifele (Laine, Connor), 32. Laine (Chiarot, Wheeler) – 31. Hunt (Donato), 58. Zucker (Donato, E. Staal), 58. Eriksson Ek (Brodin, Parise)

Arizona – Florida 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Stepan (Crouse, J. Archibald), 39. Ekman-Larsson (Keller, Chychrun), 53. Stepan, rozhod. sam. nájazd: Galchenyuk – 34. Hoffman (Huberdeau), 45. J. McGinn (Brouwer, Sheahan), 48. Barkov (Brouwer)
Richard Pánik (Arizona) 16:56 min, 1 strela na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Vegas – Dallas 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 31. Pacioretty (Schmidt, Paul Stastny), 54. Pacioretty, 57. Schmidt (Engelland, R. Smith), 58. McNabb (Stastny) – 11. Hintz (Spezza, A. Radulov)

Viac k osobe Alexander OvečkinChristián JarošJaroslav HalákNicklas BäckströmRichard PánikTomáš TatarZdeno Chára