Marián Hossa
Útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa v súboji s obrancom St.Louis Blues Alexom Pietrangelom počas zápasu 1. kola play-off NHL. Foto: SITA/AP

DETROIT 18. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Detroitu aj s prispením slovenského útočníka Tomáša Tatara zvíťazili v treťom súboji štvrťfinále play-off Východnej konferencie NHL nad hráčmi Tampy Bay 2:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá znížili na 1:2.

Góly za Detroit strelili v druhej tretine nováčik Andreas Athanasiou a kapitán Henrik Zetterberg. Skúsený švédsky center dotlačil puk za bránkovú čiaru korčuľou, ale video ukázalo, že v tom nebol úmysel, a zároveň nedovolene neatakoval brankára hostí Bena Bishopa.

Drámu v New Yorku rozhodol Hickey

Český brankár Petr Mrázek pochytal všetkých 16 striel, ktoré na neho smerovali a pripísal si tretí shutout v play-off v kariére. Na prvom góle Athanasioua mal podiel aj Tatar, bola to jeho tretia asistencia v tohtoročnom play-off. Tatar odohral 12:30 min a skončil s plusovým bodom, jeho krajan Tomáš Jurčo nenastúpil.

Chicago viedlo 1:0 aj 2:1, ale nakoniec prehralo

Na Západe zaváhalo Chicago na domácom ľade, keď podľahlo St. Louis 2:3, hoci po dvoch tretinách domáci viedli 2:1. Rozhodol presilovkový zásah Jadena Schwartza z 54. min po parádnom vyšachovaní chicagskej obrany. Stav série je 1:2 a prehra obhajcu trofeje má takmer historický nádych. B

lues sa stali prvým tímom po takmer dvoch rokoch, ktorý zvíťazil nad Blackhawks v riadnom hracom čase po tom, čo Chicago viedlo po dvoch tretinách. Takúto prehru zaznamenali hráči okolo Jonathana Toewsa a Patricka Kana predtým naposledy 21. mája 2014 v zápase číslo 2 vo finále Západnej konferencie s Los Angeles. Odvtedy malo Chicago po dvojtretinovom vedení bilanciu 71 víťazstiev a 5 prehier po predĺžení či nájazdoch.

V United Center sa v nedeľu predstavili aj obaja slovenskí útočníci v službách „čiernych jastrabov“, ale nebodovali. Skúsený Marián Hossa skončil s 2 strelami a 1 mínuskou a Richard Pánik počas 6:48 min predviedol iba 2 „hity“. „Tento tím má v sebe veľa odolnosti a to je veľká devíza. V tejto sezóne sme predviedli takýto obrat už sedem či osemkrát,“ vystrúhal poklonu svojim hráčom tréner St. Louis Ken Hitchcock.

„Predátori“ prepísali klubovú históriu

Zápas Anaheim – Nashville sa skončil 2:3 a znamená to, že favorit prehráva v sérii už 0:2.

Hosťom sa v druhej tretine podarilo streliť dva a góly na 1:3 a ten presilovkový v podaní multimliónového obrancu Sheu Webera zo 40. min sa ukázal byť víťazným. V tretej tretine domáci už len znížili Natom Thompsonom na konečných 2:3.

Predators zvíťazili v úvodných dvoch zápasoch niektorej zo sérii play-off prvýkrát vo svojej histórii. Skvelý vstup môžu potvrdiť v utorok na domácom ľade v Bridgestone Arene, kde sa bude hrať tretí zápas.

Štvrťfinále play-off NHL – nedeľa

– hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Detroit – Tampa Bay 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – stav série 1:2

Góly: 33. Athanasiou (TATAR, Andersson), 38. Zetterberg

Tomáš Tatar odohral 12:30 min, 1 asistencia, 2 „hity“, 1 plusový bod

New York Islanders – Florida 4:3 po predĺž. (0:1, 3:2, 0:0 – 1:0) – stav série 2:1

Góly: 26. Pulock (Okposo, Tavares), 32. Prince (Pulock, De Haan), 37. Nielsen (Tavares, Okposo), 73. Hickey (Nelson, Bailey) – 3. R. Smith (Petrovic, Matheson), 22. Barkov (R. Smith, Huberdeau), 28. Bjugstad (R. Smith, Kulikov)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Chicago – St. Louis 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) – stav série 1:2

Góly: 3. Seabrook (Toews, P. Kane), 22. Anisimov (Panarin) – 13. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 46. Berglund (Shattenkirk, Fabbri), 54. Schwartz (Backes, Tarasenko)

Marián Hossa odohral 15:45 min, 2 strely, 1 mínusový bod, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 6:48 min, 2 „hity“

Anaheim – Nashville 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) – stav série 0:2

Góly: 15. Cogliano, 58. Thompson (Silfverberg, Cogliano) – 20. Ekholm (C. Wilson, C. Smith), 30. C. Smith (Forsberg, Josi), 40. S. Weber (Josi, Forsberg)

Viac k osobe Henrik ZetterbergKen HitchcockMarián HossaRichard PánikTomáš JurčoTomáš Tatar