Tatar
Hráč Detroitu Red Wings Tomáš Tatar sa teší so spoluhráčmi z gólu, ktorý strelil v zápase proti Buffalu Sabres. Spojené štáty, Buffalo, 2. novembra 2014. Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. novembra (WEBNOVINY) – Tomáš Tatar trafil v druhom zápase po sebe, ale jeho Detroit napokon prehral na ľade Buffala v nedeľňajšom stretnutí hokejovej NHL po samostatných nájazdoch 2:3.

Slovenský útočník zamiešal v 33. minúte puk v útočnom pásme a strelou zápästím prekvapil brankára Michala Neuvirtha svojím tretím gólom v sezóne. Vyrovnal ním na 1:1. Neuvirth napokon zneškodnil 36 striel hráčov Red Wings a Buffalo vyhralo na domácom ľade vôbec prvý raz v sezóne.

„Bol to z našej strany lajdácky výkon. Takýto zápas musíme vyhrávať. V predĺžení sme mali navyše presilovku a takú možnosť musíme premeniť,“ hneval sa Tatar. Jeho tím bol aktívnejší, domácich prestrieľal v pomere 38:21. Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo ohrozil českého gólmana štyrmi strelami, obranca Sabres Andrej Meszároš odohral takmer 26 minút.

Andrej Sekera prihral na jeden gól Caroliny, ktorá síce prehrala úvodných osem zápasov sezóne, ale po zdolaní Los Angeles 3:2 má na konte druhé víťazstvo v rade. Do zostavy obhajcu Stanleyho pohára sa vrátil po zranení okrem Anžeho Kopitara aj Marián Gáborík, odohral takmer 14 minút a jednou strelou ohrozil Cama Warda. „Kapitar mal výborné momenty a na Gáboríkovi bolo vidieť, že dlho nehral,“ komentoval výkony navrátilcov tréner Kings Darryl Sutter. KIngs na ľade súpera ešte túto sezónu nevyhrali.

Marián Hossa svoju zbierku tisíc bodov zatiaľ nerozšíril a vyšiel v druhom zápase po sebe naprázdno. Gól však nestrelil nikto z jeho spoluhráčov a jeho Chicago na domácom ľade prehralo s Winnipegom 0:1. Svoj prvý shutout zaznamenal Michael Hutchinson a jediný gól strelil už po 20 sekundách Michael Frolík. Hossu pred zápasom vyznamenali za dosiahnutie tisíceho bodu, čo sa mu podarilo v utorok na ľade Ottawy.

Sumáre nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo – Detroit 3:2 po sam. nájazdoch

(0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 27. Flynn (Girgensons, Strachan), 54. C. Stewart (Ennis, Strachan), rozhodujúci sam. nájazd Girgensons – 33. TATAR (Sheahan, Daciuk), 45. Daciuk (Abdelkader, B. Smith)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 25:46 min, 0+0, +1, 2 tr. min, Tomáš Tatar 1+0, +1, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+0, +1, 4 strely

Carolina – Los Angeles 3:2

(1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 19. V. Rask (Terry, Boychuk), 21. Terry (SEKERA, Lindholm), 37. Lindholm (Gerbe, Riley Nash) – 26. M. Richards (Doughty, Justin Williams), 48. Martinez

Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:39 min, 0+1, +2, 2 strely, Marián Gáborík (LA) odohral 13:49, 0+0, 1 strela

Chicago – Winnipeg 0:1

(0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 1. Frolík (Ladd, Bogosian)

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:34 min, 0+0, 1 strela

Montreal – Calgary 2:6

(0:2, 0:1, 2:3)

Góly: 41. Pacioretty (Weise, Subban), 54. Eller (R. Bourque, A. Markov) – 5. Jooris (Wideman, Gaudreau), 20. Markus Granlund (Hudler, Gaudreau), 38. Glencross (Brodie, Monahan), 49. Jooris (Brodie, Hudler), 52. Bouma (Giordano), 57. Giordano (Glencross, Brodie)

Colorado – Anaheim 2:3

(2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 3. Everberg (J. Mitchell), 19. MacKinnon (Barrie, Guenin) – 8. Perry (Getzlaf, Beauchemin), 27. Lindholm (Maroon, Getzlaf), 28. Fowler (Cogliano, Silfverberg)

Washington – Arizona 5:6

(3:1, 0:2, 2:3)

Góly: 9. T. Wilson (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 10. Carlson (Nicklas Bäckström, T. Wilson), 17. Ovečkin (M. Green, Nicklas Bäckström), 59. J. Ward (Ovečkin, J. Kuznecov), 60. Brouwer (Ovečkin, Johansson) – 8. Vermette (Ekman-Larsson, Yandle), 25. Stone (Summers, Hanzal), 40. Doan (Vermette, Boedker), 44. Gagner (Boedker), 45. Doan, 56. Rieder (Doan, Vermette)

Vancouver – Nashville 1:3

(1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Edler (H. Sedin, R. Vrbata) – 22. F. Forsberg (Neal, Cullen), 47. F. Forsberg (Neal, Ribeiro), 59. C. Wilson (F. Forsberg, Ekholm)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraMarián GáboríkMarián HossaTomáš JurčoTomáš Tatar