Tatar
Tomáš Tatar strelil Floride v 54. minúte gól. Foto: SITA, AP

NEW YORK 26. januára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar z Detroitu sa stal prvou hviezdou nedeľňajšieho stretnutia zámorskej NHL proti Floride.

Z ľadu však neodchádzal najspokojnejší, keďže jeho tím prehral 4:5 po samostatných nájazdoch. Tatar najskôr prihral v závere druhej tretiny na gól Sheahana a potom v 54. min po kombinácii s krajanom Tomášom Jurčom zvýšil svojím dvanástym gólom v sezóne na 4:2.

Domáci však náskok neudržali, Florida hrajúca bez zraneného Tomáša Kopeckého dokázala vyrovnať do tretej sirény. Tatar potom otvoril na domácej strane sériu nájazdov, ale nepresadil sa. Celkovo v zápase odohral 14:08 min a mal päť streleckých pokusov.

„Dnešný zápas sme si zaslúžili vyhrať. Urobili sme množstvo dobrých vecí. Hokej sa však hrá šesťdesiat minút, my sme prestali po 55. a nechali ich vyhrať tento duel,“ tvrdil podľa NHL.com Tatar, ktorý v poslednej minúte riadneho hracieho času dostal zásah hokejkou do tváre od obrancu súpera Briana Campbella. Tomáš Jurčo ohrozil bránku Panthers raz a mal jednu strelu.

Winnipeg získlal cenný skalp, porazil Chicago

Po nedávnom víťazstve nad lídrom ligy z Anaheimu získal Winnipeg ďalší cenný skalp, keď vyhral v Chicagu 3:1. Z uplynulých siedmich zápasov vyhrali Jets šesť.

Chicago síce išlo do vedenia už v 2. min, ale potom sa už domáci hokejisti nedokázali presadiť. Jets otočili súboj troma gólmi v poslednej dvanásťminútovke, dva dal Blake Wheeler.

Marián Hossa odohral za Chicago 16:49 min a mal tri neúspešné strely. Počas 8:14 min pobytu na ľade vyslal jeden neúspešný pokus aj Michal Handzuš. Jets majú pod novým trénerom Paulom Mauriceom bilanciu šesť víťazstiev a jednu prehru.

Prvou hviezdou duelu sa stal brankár Winnipegu Al Montoya, ktorý zneškodnil 34 striel hráčov Chicaga a pripísal si premiérový triumf vo svojom rodnom meste. „Čakal som na podobné veľké víťazstvo veľmi dlho, prakticky od detstva. Nedá sa to opísať, na tribúnach boli členovia rodiny či kamaráti. Už v minulosti som bol k tomu blízko, ale až teraz sa to podarilo,“ poznamenal po zápase Montoya.

Zápas pod holým nebom

V stretnutí série Stadium Series, ktoré sa uskutočnilo na štadióne bejzbalových New York Yankees pod holým nebom, zvíťazili New York Rangers nad New Jersey 7:3.

Viac o zápase pod holým nebom sa dočítate —-> v tomto článku

.

Útočník Phoenixu Antoine Vermette strelil hetrik, ale Coyotes podľahli v gólovej prestrelke vo Vancouveri 4:5 po predĺžení.

Rozhodol o tom v 63. min svojím druhým gólom v zápase obranca Kevin Bieksa. „Pre obe mužstvá to bol veľmi náročný duel,“ povedal asistent trénera Canucks Mike Sullivan.

Pri domácom triumfe Edmontonu nad Nashvillom 5:1 odohral obranca Martin Marinčin 19:36 min a na svoje konto si pripísal štyri zblokované strely a v I. tretine dvojminútový trest za držanie.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey – New York Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)

Góly: 6. Eliáš (Clowe), 12. Eliáš (Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr, Fayne) – 10. D. Moore (Stralman, B. Boyle), 17. M. Staal (D. Moore), 23. Zuccarello (J. Moore, Brassard), 33. Zuccarello (Brassard, Pouliot), 34. Hagelin, 40. R. Nash (Stepan), 51. Stepan

Detroit – Florida 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 3:0, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 29. Nyquist (Franzén), 30. Alfredsson (B. Smith, Lashoff), 39. Sheahan (TATAR, Eaves), 54. TATAR (Sheahan, JURČO) – 2. Bergenheim (Kulikov, Weaver), 50. Winchester (T. Gilbert, M. Goc), 55. Shore (Fleischmann, T. Gilbert), 57. Boyes (B. Campbell), rozhodujúci sam. nájazd Bjugstad

Tomáš Tatar sa stal prvou hviezdou zápasu, strelil gól a na ďalší prihral, mal 5 striel a odohral 14:08 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:08 min a mal 1 strelu.

Chicago – Winnipeg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 2. Bollig (B. Smith, Kruger) – 49. Wheeler (E. Kane, Stuart), 53. Ladd, 59. Wheeler (Enström)

Marián Hossa odohral 16:49 min a mal 3 strely, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 8:14 min a mal 1 strelu.

Edmonton – Nashville 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 3. J. Schultz (Joensuu, R. Smyth), 20. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 31. R. Smyth (Potter, Hall), 37. Jakupov (Gagner), 56. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz) – 16. Legwand (Spaling, C. Smith)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:36 min a ďalšie 2 minúty sedel na trestnej lavici.

Vancouver – Phoenix 5:4 po predĺžení (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 11. Bieksa (Higgins, Dalpe), 12. Hansen (Kesler), 37. Higgins (Hamhuis), 38. Dalpe (Garrison, Kassian), 63. Bieksa (Richardson, Higgins) – 12. Vermette (Moss, Morris), 30. Vermette (Korpikoski), 40. Vermette (Doan, Boedker), 46. Doan (Ribeiro, Moss)

Viac k osobe Blake WheelerMarián HossaMartin MarinčinMichal HandzušTomáš JurčoTomáš Tatar