Martin Škrtel
Slovák Martin Škrtel z FC Liverpool oslavuje svoj gól v sieti Manchestru City počas zápasu anglickej Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 21. novembra (WebNoviny.sk) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel sa strelecky presadil v drese svojho anglického zamestnávateľa FC Liverpool v sobotňajšom stretnutí 13. kola tamojšej najvyššej súťaže Premier League 2015/2016 na pôde Manchestru City.

Tridsaťročný rodák z Handlovej spečatil presvedčivé víťazstvo hostí 4:1, keď v 81. min pravačkou z hranice šestnástky prestrelil gólmana Joa Harta v domácej bránke.

Ďalší z favoritov Arsenal Londýn podľahol West Bromwichu Albion na jeho pôde 1:2, stredopoliar hostí Santi Cazorla nepremenil v 84. min pokutový kop. Na priebežne prvú priečku sa tak dostal Leicester City, ktorý triumfoval v Newcastli rozdielom triedy 3:0.

Futbalisti Manchestru United triumfovali na pôde Watfordu 2:1. Zverencov trénera Louisa van Gaala poslal do vedenia v 11. min Memphis Depay. Domáci Watford vyrovnal tri minúty pred koncom druhého dejstva, pokutový kop premenil kapitán Troy Deeney. Ten istý hráč napokon „vlastencom“ rozhodol o troch bodoch pre „červených diablov“ v prvej minúte nadstaveného času.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Watford – Manchester United 1:2 (0:1)

Góly: 87. Deeney (z pok. kopu) – 11. Depay, 90.+ Deeney (vlastný)

Everton – Aston Villa 4:0 (3:0)

Góly: 17. a 42. Barkley, 28. a 59. R. Lukaku

FC Chelsea – Norwich City 1:0 (0:0)

Gól: 64. Diego Costa

Newcastle United – Leicester City 0:3 (0:1)

Góly: 45. Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki