Video: Tínedžerka sa pokúsila podpáliť školu, zapálila seba

škola
Na videu, ktoré sa už rozšírilo na internete, vidieť 13-ročné dievča, ako leje benzín na zem pred vchodom do školy. Priatelia spolužiačku povzbudzujú, keď zapaľuje zápalku a nerozvážne sa podpáli. Foto: reprofoto YouTube

HANOJ 12. októbra (WebNoviny.sk) – Vietnamská tínedžerka sa pokúsila zapáliť svoju školu, napokon sa však podpálila sama. To všetko v snahe získať obdiv na sociálnych sieťach, informovali v stredu miestne médiá a tlačová agentúra DPA.

Na videu, ktoré sa už rozšírilo na internete, vidieť 13-ročné dievča, ako leje benzín na zem pred vchodom do školy v juhovietnamskej provincii Khanh Hoa. Priatelia spolužiačku povzbudzujú, keď zapaľuje zápalku a nerozvážne sa podpáli. Dievča utrpelo mierne poranenia na nohách, napísali následne noviny Tuoi Tre. Nemenované dievča sľúbilo, že zapáli školu, ak dostane 1000 „lajkov“ na svojom profile na Facebooku.

Jej nerozumný čin je súčasťou najnovšieho trendu na sociálnych sieťach, známeho pod miestnym názvom „Čo Vietnamci povedia, to Vietnamci urobia“, informoval spravodajský portál VN Express.

Ďalšie príšerné video sa rozšírilo na internete minulý mesiac a zachytáva muža v Hočiminovom Meste, ako sa podpáli a skočí z mosta do kanálu. Jeho čin nasledoval po tom, ako muž dostal na Facebooku 40 000 „lajkov“. Jeho totožnosť ani ďalší osud nie sú známe. „Toto je prípad psychológie davu, keď dav s radosťou ‚lajkuje‘ účty ľudí na Facebooku len tak, pre zábavu, čo však vedie k hlúpym činom mladých, ktorým tieto účty patria,“ povedala sociologička Dr. Pham Thi Thuy pre noviny Tuoi Tre.

https://www.youtube.com/watch?v=xm0tsifeLUc

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FacebookWBN