Video: Londýnom pochodovali tisíce ľudí, žiadali vypísanie nového referenda o brexite

Brexit, pochod
V centre Londýna sa zišli tisícky ľudí, ktorí žiadajú vypísanie nového referenda o zotrvaní Veľkej Británie v Európskej únii. Demonštranti pochodujú od Park Lane k budove parlamentu, kde bude protest pokračovať. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 23. marca 20:55

LONDÝN 23. marca (WebNoviny.sk) – V centre Londýna sa zišli stovky tisíc ľudí, ktorí žiadajú vypísanie nového referenda o zotrvaní Veľkej Británie v Európskej únii. Organizátori odhadujú, že do ulíc vyšlo viac ako milión ľudí. Nezávislé zdroje ani polícia však toto číslo nepotvrdili.

Demonštranti pochodovali od Park Lane a z ďalších miest k budove parlamentu, kde sa má v nadchádzajúcich týždňoch rozhodnúť o osude brexitu. Niesli pritom vlajky Európskej únie a transparenty pripomínajúce dlhoročné putá medzi Britániou a kontinentálnou Európou.

Proti odchodu Británie z EÚ protestovala dnes aj asi stovka Britov žijúcich v Španielsku, ktorí sa zhromaždili na madridskom Margaret Thatcher Plaza. Rekordy medzitým láme online petícia, ktorá žiada zrušenie brexitu, a podpísalo ju už viac ako 4,4 milióna ľudí.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom