Video: Tisíce ľudí protestovali v Bruseli proti paktu o migrácii, polícia použila slzotvorný plyn a vodné delá

protest, Brusel
Belgická polícia použila slzotvorný plyn a vodné delá proti demonštrantom, ktorí sa zhromaždili okolo sídla Európskej únie v Bruseli, aby protestovali proti prijatiu migračného paktu OSN. Brusel, 16. december 2018. Foto: SITA/AP.

BRUSEL 16. decembra (WebNoviny.sk) – Belgická polícia použila slzotvorný plyn a vodné delá proti demonštrantom, ktorí sa zhromaždili okolo sídla Európskej únie v Bruseli, aby protestovali proti prijatiu migračného paktu OSN.

Okolo 5 000 demonštrantov sa zišlo v nedeľu na protestný pochod, ktorý úrady spočiatku pre obavy z násilností zakázali. Najvyšší súd Belgicka však zákaz zrušil, pričom ako dôvod uviedol právo ľudí na pokojný protest. Bruselská polícia uviedla, že niektorí demonštranti začali byť násilní, keď ich vyzvali, aby sa rozišli.

V belgickej vláde došlo nedávno k zmenám, pretože najväčšia koaličná strana Nová flámska aliancia (N-VA) nesúhlasila s rozhodnutím premiéra Charlesa Michela podpísať migračný pakt. Cieľom paktu je posilniť medzinárodnú spoluprácu v oblasti migrácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom