Video: Tisíce ľudí v Honkongu opäť protestovali, na transparentoch mali aj „Revolúcia našej doby“

protesty v Hongkongu
Demonštranti v Hongkongu v sobotu opäť vyšli do ulíc, aby protestovali proti tamojšej pročínskej samospráve. Hongkong, 21. september 2019. Foto: SITA/AP

Demonštranti v Hongkongu v sobotu opäť vyšli do ulíc, aby protestovali proti tamojšej pročínskej samospráve. Na pravidelnom proteste sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí. Mnohí boli oblečení v čiernom a niesli transparenty s nápismi ako „Osloboďme Hongkong“ či „Revolúcia našej doby„.

Protesty v Hongkongu sa konajú už štyri mesiace. Demonštranti pôvodne protestovali proti pripravovanému zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti do Číny, ktorý sa vláda medzičasom už rozhodla stiahnuť, no neskôr sa zoznam ich prodemokratických požiadaviek rozšíril.

Sobotňajší protest bol v porovnaní s predchádzajúcimi relatívne malý a na rozdiel od nich ho nepoznačilo žiadne násilie.

" start coming down" width="500" height="281" src="https://www.youtube.com/embed/mf4pAYV4Mc0?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture">
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom