Video: Tomáš Berdych po prehre v úvodnom kole na US Open myslí na koniec kariéry

Tomáš Berdych, US Open
Český tenista Tomáš Berdych počas zápasu prvého kola US Open, v ktorom podľahol Američanovi Jensonovi Brooksbymu 1:6, 6:2, 4:6, 4:6. New York, 26. august 2019. Foto: SITA/AP.

V kariére to dotiahol až na číslo 4 vo svetovom rebríčku, vyhral 13 turnajov na hlavnom mužskom okruhu a zahral si aj vo finále Wimbledonu.

Český tenista Tomáš Berdych (33) však čoraz viac premýšľa o konci. Po frustrujúcej prehre v 1. kole na US Open v New Yorku s 18-ročným Američanom Jensonom Brooksbym 1:6, 6:2, 4:6, 4:6 sa posťažoval, že to už ďalej asi nemá význam ťahať.

„Keby som vedel, ako to bude na dvorci vyzerať, ani by som na zápas nenastúpil. Tretíkrát som sa snažil o návrat po zdravotných problémoch. Dal som do toho všetko, a nič z toho,“ podotkol sebaironicky Berdych, cituje ho portál iDNES.cz.

Nemôže poriadne podávať

Berdycha sužuje bedrový kĺb, nemôže poriadne podávať, ale ani sa hýbať podľa predstáv. A neustále sa mu tento problém vracia, čo je do budúcnosti veľmi zlá prognóza. Už teraz klesol bývalý stabilný hráč Top 10 na koniec prvej svetovej stovky a po US Open z nej pravdepodobne aj vypadne.

„Pokračovanie v kariére je dosť nereálne. To by sa muselo zmeniť veľa vecí. Už ani neviem, čo by som mohol robiť v príprave inak alebo navyše. Moja predstava o ďalšej kariére sa dnes viac-menej rozplynula,“ trpko skonštatoval Berdych.

Sezónu chce ešte dokončiť

Túto sezónu napriek zdravotným obmedzeniam chce ešte dokončiť. „V septembri sa chystám na turnaje do ruského Petrohradu a čínskeho Ču-chaj. Požiadal som aj o voľné karty do Tokia a Pekingu. Uvidíme, čo sa stane,“ pokračoval Berdych v rozhovore pre iDNES.cz.

Na otázku, či mu hrozia aj trvalé následky pri jeho opotrebovanom tele, odpovedal: „Našťastie, nie. Vyskočená platnička by bolo čosi oveľa horšie. Tenis ma stále baví a napĺňa. Nerobím to pre peniaze. Za vložené úsilie by som ešte chcel prežívať radosť z víťazstiev, ale teraz to nejde.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Berdych