Tomáš Tatar
Slovenský útočník Tomáš Tatar dal Bostonu jeden gól a na druhý prihral. Foto: SITA/AP

TORONTO 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar z Detroitu Red Wings predviedol najkrajšiu akciu sezóny 2013/2014 v zámorskej NHL.

Účastník nedávnych MS v bieloruskom Minsku sa presadil v hlasovaní fanúšikov zámorskej televíznej stanice TSN a jej webovej stránky. Vo finále zdolal jasne klubového spoluhráča z Detroitu Gustava Nyquista. Z 873 179 hlasov dostal Slovák 586 064, čo 67 percent. Na adresu Švéda prišlo 287 115 hlasov.

Tatar triumfoval s akciou zo zápasu proti Dallasu, ktorý sa hral 4. januára. V obrannej tretine prevzal puk, obohral ním obrancov Stars Brendena Dilliona a Camerona Gaunceho, ktorí sa zrazili, a pokračoval sám na brankára Kariho Lehtonena, ktorého prekonal bekhendovým zakončením. V stretnutí týmto gólom z druhej tretiny upravoval na 4:1, Red Wings napokon uspeli 5:1. Nyquist súťažil so zásahom z 30. marca zo súboja s Tampou Bay.

Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí hlasovali za mňa a pomohli mi k výhre v súťaži o najkrajšiu akciu roka v NHL. Je to pre mňa veľká česť. Gustavovi som to vrátil za reči o mojich futbalových schopnostiach. Samozrejme veľká vďaka slovenským fanúšikom, som veľmi rád, že naše malé Slovensko sa vo svete nestratí,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook Tomáš Tatar.