Tomáš Tatar
Tomáš Tatar Foto: SITA/AP

NEW YORK 24. marca (WEBNOVINY) – Ani jeden z tria slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL, sa netešil z výhry svojho tímu.

Detroit prehral doma s Minnesotou 3:4 po predĺžení, útočník domácich Tomáš Tatar strelil gól a pridal asistenciu. Wild vrátili Red Wings prehru zo soboty. V nedeľu zmazali dvojgólový náskok súpera, potom viedli 3:2 a v predĺžení rozhodol Matt Moulson, ktorý tečoval strelu Jonasa Brodina.

„Nemohol to poslať lepším smerom, bolo to skvelé,“ povedal Moulson. Domáci Detroit vyťažil tri góly zo šestnástich streleckých pokusov. Tatar v 52. min vyrovnal šestnástym gólom v sezóne na 3:3. Celkovo strávil na ľade 15:43 min a pripísal si dva plusové body. V ročníku má na svojom konte už tridsať bodov (16+14).

Ostrovanom chýbal Višňovský

Chicago prehralo doma s Nashvillom 0:2, brankár Predators Pekka Rinne mal 29 úspešných zákrokov a vychytal prvý shutout sezóny. Nashville sa proti Chicagu darí, zo štyroch tohtosezónnych súbojov vyhrali Predators tri. Proti Rinnemu sa ani raz nepresadil z troch pokusov Marián Hossa, Michal Handzuš hral necelých desať minút. „Chicago má veľmi kvalitný tím, ale našli sme správny recept na jeho hru,“ povedal Pekka Rinne.

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili nad hráčmi Columbusu 2:0. Skóre duelu otvoril v 14. min Cal Clutterbuck, v poslednej minúte druhej tretiny sa presadil Travis Hamonic. Gólman Jevgenij Nabokov vďaka 41 zákrokom dosiahol 58. čisté konto v kariére. V drese „ostrovanov“ chýbal na ľade slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ktorý má problémy so zranením v hornej časti tela.

Elliott vychytal štvrté čisté konto v sezóne

Výhru 1:0 si z Pittsburghu odnieslo St. Louis, jediným úspešným strelcom bol David Backes. Dvadsaťdeväťročný center prekonal brankára Penguins Marca-Andrého Fleuryho v 52. min. Brian Elliott vychytal svoje štvrté čisté konto v sezóne. Blues potvrdili pozíciu najlepšieho tímu Západnej konferencie, podobne ako líder NHL Boston majú 103 bodov.

Už piaty zápas za sebou prehralo Toronto, ktoré neuspelo s New Jersey 2:3. Devils sú vďaka dvom bodom naďalej v hre o play-off, na ktoré strácajú päť bodov. Do konca základnej časti odohrajú desať zápasov. Štyrmi asistenciami pomohol Vancouveru k výhre 4:2 nad Buffalom Zack Kassian, ktorý v minulosti hral práve za Sabres. Súboj zakončil aj s desiatimi stehmi na tvári po zásahu pukom. „Moja tvár asi teraz nebude najkrajšia. Bol to jeden z tých zápasov, v ktorých máte pocit, že puk máte stále na hokejke a môžete s ním urobiť, čo chcete,“ povedal Kassian, ktorého Vancouver získal v roku 2012 výmenou z Buffala.

Anaheim zdolal Floridu 6:2 v súboji, v ktorom Ryan Getzlaf dosiahol 600. bod kariéry v NHL. Domáci viedli 3:0, hostia sa priblížili na rozdiel gólu, ale z ich strany to bolo napokon všetko. Ducks po oddychovom čase zobrali opraty duelu opäť do svojich rúk. Trio Teemu Selänne, Getzlaf a Corey Perry nazbieralo v súboji dokopy osem bodov (3+5). „Cítil som sa ako pokropený živou vodou. To spojenie s nimi mi sadlo, obaja sú kvalitní hokejisti a fungovala nám spolupráca. Dobre sme čítali hru a vedeli, čo každý z nás urobí. Užil som si každé striedanie,“ povedal Teemu Selänne, ktorý strelil gól a pridal asistenciu.

Výhru 1:0 z Pittsburghu si odnieslo St. Louis, jediným úspešným strelcom bol David Backes. Dvadsaťdeväťročný center prekonal brankára Penguins Marca-Andrého Fleuryho v 52. min. Brian Elliott vychytal svoje štvrté čisté konto v sezóne.

Už piaty zápas v rade prehralo Toronto, ktoré neuspelo s New Jersey 2:3. Štyrmi asistenciami pomohol Vancouveru k výhre 4:2 nad Buffalom Zack Kassian, ktorý v minulosti hral práve za Sabres. Anaheim zdolal Floridu 6:2 v súboji, v ktorom Ryan Getzlaf dosiahol 600. bod kariéry v NHL.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders – Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Clutterbuck (Nielsen, Sundström), 40. Hamonic (De Haan)

Pittsburgh – St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 52. Backes (Steen, Pietrangelo)

Chicago – Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 19. Fisher (Ellis, Ekholm), 38. G. Bourque (Jarnkrok)

Michal Handzuš odohral 9:51 min, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 21:46 min a mal 3 strely

New Jersey – Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Brunner (Henrique, Židlický), 22. Eliáš (Merrill), 22. Merrill (Clowe, Harrold) – 26. Bozak (Rielly, Gardiner), 59. Kessel (Phaneuf)

Detroit – Minnesota 3:4 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 – 0:1)

Góly: 14. Nyquist (N. Kronwall, Alfredsson), 19. Nyquist (TATAR), 52. TATAR (B. Smith) – 32. Pominville (R. Suter, M. Koivu), 45. Coyle (Moulson, M. Koivu), 47. Parise (Mikael Granlund, Spurgeon), 63. Moulson (Brodin, Coyle)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:43 min, mal 2 kanadské body za 1 gól a 1 asistenciu, 1 strelu.

Anaheim – Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Góly: 12. Maroon (Getzlaf, Perry), 21. Selänne (Perry, Getzlaf), 25. Silfverberg, 31. Palmieri (Perreault, Maroon), 32. Perry (Vatanen, Allen), 47. Getzlaf (Selänne, Robidas) – 28. Hayes (Barch, Kulikov), 30. Fleischmann (Trocheck)

Vancouver – Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Richardson (Kassian, Matthias), 13. Matthias (Kassian, Richardson), 22. Y. Weber (Kassian, Matthias), 43. Booth (Kassian) – 2. Ennis (Foligno, Ehrhoff), 4. J. McBain (Flynn, D´Agostini)

Viac k osobe Brian ElliottCorey PerryJevgenij NabokovĽubomír VišňovskýMarián HossaMichal HandzušPekka RinneRyan GetzlafTeemu SelänneTomáš Tatar