NBA
Justise Winslow (20) z tímu Miami Heat počas druhého semifinálového zápasu Východnej konferencie NBA, v ktorom jeho tím prehral na palubovke Toronta 92:96 po predĺžení a séria je tak vyrovnaná 1:1. Toronto, 5. máj 2016. Foto: The Canadian Press via AP

TORONTO 6. mája (WebNoviny.sk) – Aj druhé semifinále Východnej konferencie NBA rozuzlilo v Toronte až predĺženie, ale vo štvrtok v ňom už ťahali za dlhší koniec domáci, ktorí zvíťazili 96:92 a vyrovnali stav série s Miami na 1:1.

Raptors uspeli napriek iba 42-percentnej streľbe z hry (hostia 49,4). „Víťaziť sa dá rôznymi spôsobmi. Naši hráči, našťastie, našli cestu,“ uľavilo sa trénerovi Dwyanovi Caseymu. Jeho tímu pomohlo 11 bodov a 7 doskokov pivota Jonasa Valančiunasa v poslednej štvrtine a predĺžení.

„Naša obrana bola zlá. Keď sa dostanú k útočným doskokom, ťažko je ich zdolať. A ak dvadsaťkrát nestratíme loptu, bude to v poriadku,“ vymenoval nedostatky Heat ich kapitán Dwyane Wade. Séria sa sťahuje na Floridu, duel číslo tri je na programe v sobotu.

Semifinále play-off NBA – štvrtok – druhý zápas

– hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Toronto – Miami 96:92 po predĺžení (29:19, 19:22, 15:24, 23:21 – 10:6) – stav série 1:1

Najviac bodov: Carroll 21, DeRozan 20, Lowry 18 – Dragič 20, Joe Johnson a Wade po 17