Harry Kane
Kanonier "kohútov" Harry Kane sa teší z jedného zo svojich dvoch gólov, ktoré strelil Liverpoolu v zápase 9. kola Premier League. Londýn, 22. október 2017. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 22. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Tottenhamu Hotspur doma zdolali hráčov FC Liverpool hladko 4:1 v nedeľňajšom šlágri 9. kola najvyššej anglickej súťaže. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď po dvanástich minútach viedli 2:0 – presadili sa Harry Kane a Heung-Min Son.

„The Reds“ skorigovali zásluhou Mohameda Salaha, zvyšok zápasu však opäť patril „kohútom“. Ešte pred polčasovou prestávkou skóroval Dele Alli a po zmene strán zavŕšil deštrukciu Liverpoolu Kane. Zverenci Jürgena Kloppa nezvíťazili v domácej najvyššej súťaži v treťom zápase po sebe, naopak, Tottenham uspel štvrtýkrát v sérii. V tabuľke sú Hotspur na treťom mieste, „The Reds“ až na 9. priečke.

Arsenal zdolal domáci Evertonu 5:2. Až tri góly padli v 90. a neskorších minútach. Hostia vtedy viedli 3:1 a prakticky bolo rozhodnuté, keď ešte na strane Arsenalu skórovali Walesan Aaron Ramsey a Číľan Alexis Sánchez, resp. za domácich Senegalčan Oumar Niasse. Jeho krajan Idrissa Gueye v 68. min videl druhú žltú a aj červenú kartu a výrazne tým oslabil svoje mužstvo.

„The Gunners“ sa v neúplnej tabuľke posunuli na 5. miesto, hráči Evertonu sú na zostupovej 18. priečke. „Karamelkám“ nevychádza sezóna podľa predstáv, keď nezvíťazili tretíkrát po sebe.

Premier League – 9. kolo:

• výsledky nedeľňajších zápasov

Everton – Arsenal FC 2:5 (1:1)
Góly: 12. Rooney, 90.+ Niasse – 40. Monreal, 53. Mesut Özil, 74. Lacazette, 90. A. Ramsey, 90.+ A. Sánchez, ČK: 68. Gueye (Everton) po druhej ŽK

Tottenham Hotspur – FC Liverpool 4:1 (3:1)
Góly: 4. a 56. H. Kane, 12. Heung-Min Son, 45.+ Dele Alli – 24. Salah