Dukla Trenčín - HK Poprad
Zľava: Tibor Melichárek z Dukly Trenčín a Andreas Štrauch z HK Poprad počas zápasu 11. kola hokejovej Tipsport ligy. Trenčín, 11. október 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu viedli v polovici nedeľného stretnutia 10. kola Tipsport ligy na ľade Trenčína sľubne 2:0, ale napokon sa neradovali z víťazstva.

Dukla ešte do konca druhej tretiny vyrovnala a v úvode tretej časti hry dokonca viedla, a tak hostia v 55. minúte ratovali aspoň predĺženie. To svojím druhým gólom v zápase rozhodol Michal Hlinka. Trenčania sú na čele tabuľky s 25 bodmi, Poprad ich nazbieral o desať menej a patrí mu 8. priečka.

Obrazom: Trenčín vyhral doma nad Popradom, Košice v Banskej Bystrici

Košice využili dve presilovky a zvíťazili v Banskej Bystrici 3:0. Po sobotňajšom ukončení spolupráce s trénerom Petrom Oremusom viedol majstrovský tím Miroslav Marcinko a premiéra mu vyšla na výbornú.

„Oceliari“ sa už v 3. minúte ujali vedenia zásluhou Eduarda Šedivého, v 11. minúte Jiří Bicek zvýšil na 2:0 a tretí presný zásah pridal v úvode druhej tretiny Richard Jenčík. Košičania stále zostávajú až na 9. priečke tabuľky, ale ich odstup od tímov nad nimi sa stenčil.

Nitrania nestrelili Zvolenu ani gól a prehrali doma 0:3. Všetkých 24 pokusov súpera kryl hosťujúci brankár Samuel Baroš a na opačnom konci klziska žiaril Pavel Klhůfek, ktorý strelil prvý aj tretí gól a pri druhom asistoval. Zvolenčania sa zásluhou tretieho víťazstva po sebe vyšvihli už na 2. priečku v tabuľke za Trenčín.

Hráčom Žiliny v Tipsport lige ide karta, v nedeľu proti Piešťanom zvíťazili 4:1 a sériu bez prehry natiahli na päť zápasov. MsHK preskočil v tabuľke svojho posledného súpera a figuruje na 5. priečke. O najčerstvejší úspech mužstva sa postarali štyria rôzni strelci. Piešťany prehrali tretíkrát z uplynulých štyroch duelov a sú na šiestej pozícii.

Hokejisti Martina na ľade poslednej Skalice nenatiahli trojzápasovú víťaznú šnúru a podľahli 3:4, hoci ešte v prvej štvrtine zmazali dvojgólové manko. V druhej dvasaťminútovke však domáci udreli znova dvakrát, hostia iba raz a ďalších gólov sa už diváci nedočkali. HK 36 napriek plnému zásahu zostáva na chvoste tabuľky s 10 bodmi, Martin je siedmy (18 bodov).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016:

Dukla Trenčín – HK Poprad 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 32. D. Hudec (Michal Hlinka, Róbert Petrovický), 34. Vozdecký (Drgoň, V. Nemec), 43. Michal Hlinka (M. Jakúbek), 64. Michal Hlinka (P. Mikuš) – 4. R. Suchý (L. Paukovček), 27. R. Rapáč (Hvila, B. Rapáč), 55. L. Paukovček (Hvila, R. Rapáč)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Junek, Šefčík, 2468 divákov

Trenčín: Chábera – M. Zaťko, Holenda, P. Mikuš, Drgoň, A. Hatala, Ryzák, T. Nechala – Vozdecký, V. Nemec, R. Dlouhý – T. Melichárek, J. Gašparovič, Koyš – Michal Hlinka, R. Petrovický, D. Hudec – M. Jakúbek, J. Zlocha, J. Švec

Poprad: Kostúr – Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka – Hvila, L. Paukovček, R. Rapáč – Rudolf Huna, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Bajaruns, P. Števuliak – Štrauch, T. Török

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 3. E. Šedivý (P. Bartoš, Jenčík), 11. Bicek (M. Bartánus), 22. Jenčík (P. Bartoš, B. Pavúk)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše DiDiomete (Banská Bystrica) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, P. Jonák – Gajan, M. Smrek, 2025 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, M. Rosandič, V. Čížek, R. Gašpar, I. Jankovič – Majdan, Galamboš, Handlovský – Loskot, Kytnár, DiDiomete – M. Hudec, Handzuš, Gillies – Lunter, T. Zigo, O. Mikula

Košice: Riečický – Cebák, M. Macejko, Michalčin, M. Dudáš, B. Pavúk, E. Šedivý, Hričina, Boltun – Lapšanský, Češík, R. Lelkeš – M. Bartánus, Suja, Bicek – Jenčík, P. Bartoš, Šoltés – Sojčík, T. Hrnka, Bortňák

HK Nitra – HKM Zvolen 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 7. Klhůfek (Habšuda, B. Mráz), 44. B. Mráz (Klhůfek, J. Žilka), 60. Klhůfek (J. Žilka)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše L. Novák 10+DKZ za nešportové správanie – J. Jurík 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Návratek, Orolin, 2425 divákov

Nitra: Valent – Podhradský, Mezei, Ordzovenský, P. König, M. Novák, Milam, S. Salji, T. Devečka – Kutálek, Stümpel, M. Slovák – L. Novák, Stloukal, M. Pupák – Macík, J. Štefanka, Bajtek – E. Piačka, Bene, S. Buček

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Lubor Pokovič, Andersons, D. Krejči, Habšuda, E. Bagin, Howden, F. Fekiač – J. Jurík, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Kentoš, Obdržálek – J. Žilka, B. Mráz, Klhůfek – Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga

MsHK Doxxbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 11. Švec (z tr. strieľania), 31. Ježek (Drábek, Drevenák), 42. Drevenák (Drábek), 60. Konečný (Stupka) – 30. Balej (Brancis)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Hrehorčák (Piešťany) 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Rovenský, M. Kollár, 1102 divákov

Žilina: T. Tomek – Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, M. Leško, Bajaník, Niník – Švec, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – A. Lipovský, Schroner, J. Kubiš

Pieštany: Patrik Rybár – Hluch, R. Filip, Svetlík, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krotov – F. Hudec, Belluš, Šimíček – O. Valo, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

HK 36 Skalica – MHC Martin 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 8. Studenič (R. Školiak, Jaborník), 15. Lantoš (Rožník, Komínek), 23. M. Sloboda, 28. Polata – 16. Tibor Varga (Pokrivčák, L. Matejka), 20. Surovka, 39. L. Matejka (Tibor Varga)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc – Frimmel, Výleta, 645 divákov

Skalica: P. Ševela – Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Jabroník, Zukal – D. Pašek, R. Školiak, Studenič – M. Sloboda, Brendl, Korytko – Brodek, K. Jass, Mickievics – Rožník, Lantoš, Komínek

Martin: Dzubina – L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Vyskoč, P. Trávniček – Surovka, Tibor Varga, Pokrivčák – Rufati, Murček, T. Rusina – Jokeľ, M. Dírer, Róbert Varga – M. Kabáč, Jurášek, Rzavský

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po 11. kole:

HK Orange 20 8 1 0 1 0 0 6 11:25 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Ján NovákJiří BicekMichal HlinkaPatrik RybárRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaSamuel Baroš