FC SPARTAK MOSKVA
Fanúšikovia Spartaka Moskva so svetlicami v hľadisku v zápase E-skupiny futbalovej Ligy majstrov NK Maribor - Spartak Moskva. Foto: youtube.com

NYON 14. septembra (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) potrestá ruského majstra Spartak Moskva za hodenie svetlice fanúšikom na hlavného rozhodcu počas zápasu Ligy majstrov proti slovinskému NK Maribor (1:1). Disciplinárna komisia vyriekne verdikt 21. septembra. Spartaku hrozí, že najbližší domáci duel LM – 26. septembra proti anglickému FC Liverpool – bude musieť odohrať pred prázdnymi tribúnami, alebo príde k uzavretiu len určitých sektorov v hľadisku.

Svetlica vyletela na ihrisko z miest, kde sedeli fanúšikovia hostí z Moskvy, a pristála v stredovom kruhu pri nemeckom rozhodcovi Denisovi Aytekinovi, ktorý okamžite prerušil duel. Slovinská polícia vydala stanovisko, že v tejto súvislosti prišlo k zatknutiu dvoch priaznivcov Spartaka.

Za použitie svetlice čaká disciplinárny postih od UEFA aj ukrajinský klub Šachtar Doneck. Potýčky fanúšikov SSC Neapol s usporiadateľmi počas polčasovej prestávky tohto stretnutia zostanú bez odozvy kompetentných orgánov, keďže nebola o nich zmienka v oficiálnom zápise.