David Pastrňák
Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák v súboji s Vincentom Lecavalierom z Los Angeles Kings počas utorňajšieho zápasu NHL, v ktorom 'králi' svojho súpera deklasovali 9:2. Boston, 9. február 2016. Foto: SITA/AP
10. februára 2016 ŠportHokej od SITASITA Diskusia()

BOSTON 10. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Los Angeles aj s jednogólovým strelcom Mariánom Gáboríkom v utorok vyzliekli Bostončanov na ich ľade totálne donaha. Bruins povolili Kings až 57 striel, utŕžili hanebný debakel 2:9 a to na nich teraz čaká šesťzápasový trip po klziskách súperov.

„Najhorší výsledok počas môjho pôsobenia v tíme,“ uznal český útočník David Krejčí, ktorý debutoval v bostonskom drese pred deviatimi rokmi. „A spôsob, akým sme prehrali – najmä náš výkon po prvej prestávke – je neakceptovateľný. Aj keď po dvoch tretinách zaostávate 1:6, musíte v zostávajúcom čase ukázať aspoň trochu hrdosti, zabojovať a prejaviť rešpekt k fanúšikom, ktorí merali cestu na zápas. Nechceme predsa, aby na nás doma bučali.“

Kapitán Zdeno Chára vie, že v neúprosnom slede zápasov treba tento nevydarený hodiť za seba a koncentrovať sa na ďalšie. „Úplne nás znemožnili,“ priznal pre nhl.com aj 38-ročný obranca. „Je zrejmé, že im tento zápas vyšiel, kým my sme sa ani nepriblížili k tomu, čo chceme hrať. Niektoré veci zostanú v šatni, ale jednoducho povedané – musíme sa zlepšiť.“ Boston je na 7. priečke Východnej konferencie so ziskom 62 bodov.

Phaneuf putuje v rámci veľkej výmeny z Toronta do Ottawy Brodeurovi odhalili sochu, ‘diabli’ vyradia jeho tridsiatku