Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

PETROHRAD 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti USA si vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta v Rusku pripísali druhé víťazstvo. Vo štvrtkovom popoludňajšom stretnutí „slovenskej“ B-skupiny si Američania poradili s Francúzmi 4:0.

Obhajcovia bronzových medailí z vlaňajšieho šampionátu sa polovicu duelu trápili v zakončení, napokon však potvrdili rolu favorita a zaslúžene triumfovali. O osude zápasu v petrohradskej hale Jubilejnyj rozhodla produktívna päťminútovka na konci druhej tretiny, v ktorej presne namierili Chris Wideman, Connor Murphy a Joseph Taylor Compher.

Gólovú poistku pridal v 42. min Brady Skjei. Hráci USA sa posunuli so 6 bodmi priebežne na tretiu priečku tabuľky lepším skóre pred Slovákov, Francúzi zostali na piatom mieste s 5 bodmi.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

Hokejová reprezentácia Kanady potvrdila úlohu favorita vo štvrtkovom večernom zápase petrohradskej B-skupiny a nad výberom Nemecka triumfovala 5:2.

V prvých dvoch tretinách však Nemci držali krok s obhajcami zlatých medailí. V 4. min síce otvoril skóre duelu T. Hall a v 24. min pridal poistku Perry, no Reimer a Akdag ešte pred koncom druhej časti zariadili remízu 2:2. V tretej tretine sa do streleckej listiny zapísal opäť T. Hall, ďalšie góly pridali Jenner a Ceci. Kanaďania na turnaji ešte neprehrali a vrátili sa na čelo tabuľky A-skupiny o skóre pred Fínskom.

B-skupina (Petrohrad):

USA – Francúzsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. C. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Piechaczek (Nem.) – Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.)

Kanada – Nemecko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 4. T. Hall (R. Murray), 24. Perry (M. Duchene, Brassard), 44. T. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly, Brassard), 54. Ceci (O‘Reilly) – 32. Reimer (Nöbels, Gogulla), 38. Akdag (Gogulla, Schütz)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Wehrli – Kaderli (obaja Švaj.), Ritter (USA)