Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji
Američan Nick Foligno prekonáva maďarského brankára Ádáma Vaya počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Rusku. Petrohrad, 13. máj 2016. Foto: SITA/AP

PETROHRAD 13. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Spojených štátov amerických zvládli pozíciu favorita v piatkovom zápase proti Maďarom, ktorých v zápase základnej B-skupiny na majstrovstvách sveta v Petrohrade zdolali presvedčivo 5:1.

Čestný gól Maďarov strelil Sofron

Tri góly dosiahli reprezentanti USA v rozpätí desiatich minút druhej tretiny. Skóre duelu otvoril v čase 24:37 min Nick Foligno, už o osemnásť sekúnd neskôr Vince Hinostroza zvýšil na 2:0 a po ňom sa presadil aj Dylan Larkin. V 53. min Foligno svojím druhým presným zásahom upravil na 4:0 a piaty gól Američanov dosiahol Connor Murphy.

Čestný úspech hostí dosiahol v závere István Sofron. USA prestrieľali svojho súpera 37:8. V tabuľke „slovenskej“ skupiny majú po piatich dueloch 9 bodov, Maďari sú bez akéhokoľvek zisku poslední.

Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji

Nemcom vyšla prvá tretina

Vydarená prvá tretina nakopla hokejistov Nemecka k dôležitému víťazstvu nad Bieloruskom 5:2. Zverenci trénera Marca Sturma sa v prvej časti hry presadili trikrát v rozpätí siedmich minút, keď postupne skórovali Patrick Reimer, Leon Draisaitl a Felix Schütz.

Bielorusi po zmene strán zvýšili obrátky a znížili na 1:3, lenže ešte do konca druhej tretiny Nemci znova získali trojgólový náskok. Aj pri druhom bieloruskom góle v poslednej dvadsaťminútovke asistoval brankár Vitalij Kovaľ.

Skóre duelu uzavrel do prázdnej bránky Philip Gogulla. Nemecko má v tabuľke sedem bodov a pred sebou zápasy proti USA a Maďarsku, čiže aj solídne vyhliadky na postup do štvrťfinále.

B-skupina (Petrohrad):
USA – Maďarsko 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 25. N. Foligno (Ch. Wideman, Hanifin), 25. Hinostroza (Fasching), 35. Larkin (J. McCabe, Murphy), 53. N. Foligno, 56. C. Murphy (N. Foligno, Maroon) – 58. Sofron (Bartalis, Sarauer)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Olenin (obaja Rus.) – Lhotský (ČR), Suominen (Fín.)

Nemecko – Bielorusko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 5. Reimer (M. Müller), 6. Draisaitl (Nöbels, Macek), 11. Schütz (Goggula, Hager), 35. Macek (Reul, Nöbels), 60. Goggula (Daryl Boyle) – 29. Stepanov (Kovaľ, Linglet), 50. Stas (Lisovec, Kovaľ)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) – Kilian (Nór.), Malmqvist (Švéd.)

8. Maďarsko 5 0 0 0 5 5:25 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.