Jake Layman
Smeč Jakea Laymana (Portland Trail Blazers) počas zápasu NBA, v ktorom jeho tím zdolal Phoenix Suns 108:86. Portland, 6. december 2018. Foto: SITA/AP.

WASHINGTON 7. decembra (WebNoviny.sk) – Najlepšie mužstvo po základnej časti v minulej sezóne zámorskej basketbalovej NBA Houston Rockets sa naďalej trápi, Utahu Jazz podľahlo vo štvrtok 91:118.

Rozhodla o tom najmä tretia štvrtina, ktorú Texasania prehrali 11:38. Aktuálne tak majú bilanciu 11 víťazstiev a 13 prehier a sú až na 13. priečke v Západnej konferencii.

Hráči zo Salt Lake City k úspechu nepotrebovali ani držiteľa titulu obranca roku Rudyho Goberta, ktorého rozhodca vylúčil pred uplynutím tretej minúty, čo sa v NBA nestalo 15 rokov.

Francúzskeho pivota vytočilo, keď mu odpískali druhý faul v stretnutí a cestou na striedačku sa vyvŕšil na umelohmotnej fľaši.

„Každý zápas to isté. Vždy nejakú spornú situáciu odpískajú v náš neprospech. Už som z toho unavený. Mal by som už mať väčší rešpekt,“ povedal Gobert, ktorý nedávno už dostal pokutu 15 000 dolárov za kritické vyjadrenia voči rozhodcom po zápase s Miami.

Naznačil, že arbitri nemajú radi Utah, lebo je to tím z malého a marketingovo nezaujímavého mesta.