Video: Útočník Bruins bil súpera, až mu spôsobil otras mozgu

Thornton
Shawn Thornton z Bostonu dostal za útok na Brooksa Orpika z Pittsburghu 15-zápasový dištanc. Foto: SITA, AP

NEW YORK 25. decembra (WEBNOVIN) – Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman potvrdil pätnásťzápasový trest pre útočníka Bostonu Bruins Shawna Thorntona za jeho útok na Brooksa Orpika z Pittsburghu.

Bettman v dvanásťstrannovom zdôvodnení vysvetlil dôvody pre toto rozhodnutie. Thorntonovi nepomohlo ani osobné stretnutie s ligovým komisárom, na ktorom mu vysvetľoval dôvody svojho správania sa. Podľa Bettmana bol však trest na pätnásť zápasov optimálny.

Okrem Thorntona o prehodnotenie výšky dištancu požiadala aj hráčska asociácia NHLPA. „Asociácia požiadala o zmenu trestu a navrhla rozpätie desať až dvanásť zápasov. Existujú jasné a presvedčivé dôkazy na podporu záverov Brendana Shanahana a jeho tímu. Pätnásť stretnutí je vhodný dištanc,“ vysvetľoval Bettman.

https://www.youtube.com/watch?v=GuVq-TZ7AJM

Thornton, ktorý príde o 84 615,45 dolárov zo svojho platu, sa môže do siedmich dní odvolať ešte k nezávislému arbitrovi. Ak by suspendácia ostala v platnosti, do zápasového diania by sa mohol vrátiť 11. januára v San Jose. Útočník nedostal v minulosti žiaden veľký dištanc, napriek tomu dostal prísny trest.

Dištanc je najdlhším, ktorý udelilo disciplinárne oddelenie za posledné tri roky, čo ho vedie Brendan Shanahan. „Jednoducho, bol to zlý čin so zlým výsledkom. V našom športe niečo podobné nebudeme tolerovať,“ vyslal jasný signál Bettman.

Bil ho do hlavy

Shawn Thornton dostal pätnásťzápasový dištanc za počínanie v zápase proti Pittsburghu Penguins. Útočník Bruins 7. decembra pri prerušení stiahol zozadu na ľad obrancu Brooksa Orpika a následne ho párkrát udrel rukou do hlavy, čím mu spôsobil otras mozgu.

Thornton sa snažil pomstiť predovšetkým Orpikov zákrok na Louia Erikssona z úvodu duelu. Hráč Bostonu už skôr niekoľkokrát vyzval súpera na bitku a pri prerušení hry v polovici prvej tretin. Po faule kolenom Jamesa Neala do hlavy Brada Marchanda, ktorý neudržal rovnováhu po podrazení Sidneym Crosbym, sa definitívne pustil do Orpika.

Obrancu tučniakov museli z ľadu odniesť na nosidlách. Thornton okamžite dostal trest do konca duelu a jeho správanie vyšetrovalo disciplinárne oddelenie NHL.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brendan ShanahanGary Bettman