Video: V Austrálii padali krúpy veľké ako tenisové loptičky, ničili autá aj domy

Austrália, krupobitie
Ľudia na sociálnych sieťach zverejnili fotky škôd, ktoré krupobitie napáchalo, vrátane preliačených karosérií na autách či prasknutých čelných skiel.

SYDNEY 21. decembra (WebNoviny.sk) – Austrálske Sydney vo štvrtok zasiahlo silné krupobitie, ktoré spôsobilo značné škody na majetku. Krúpy veľké ako tenisové či golfové loptičky poškodili domy aj autá.

Preliačené karosérie a prasknuté sklá

Podľa austrálskeho meteorologického úradu bolo štvrtkové krupobitie najhoršie za ostatných 20 rokov. Niektoré krúpy, ktoré spadli v západnom Sydney a na jeho predmestiach, mali priemer päť až osem centimetrov.

Ľudia na sociálnych sieťach zverejnili fotky škôd, ktoré krupobitie napáchalo, vrátane preliačených karosérií na autách či prasknutých čelných skiel. Na niektorých fotkách zase bolo vidno, ako krúpy pokryli zem a napriek tomu, že je v Austrálii leto, vytvorili „zimnú krajinu„.

Zrútili sa aj stropy

Poisťovacia rada Austrálie (Insurance Council of Australia) zaznamenala v piatok viac ako 25-tisíc žiadostí o poistné plnenie, pričom tri štvrtiny z nich sa týkajú škôd na automobiloch. Predpokladá sa, že počet žiadostí ešte stúpne.

Záchranné služby v štáte Nový Južný Wales informovali, že počas nočnej búrky dostali stovky telefonátov. Ich hovorca Christopher Mawn uviedol, že mnohé sa týkali domov, ktoré mali pre krupobitie neobývateľné izby, a zrútení stropov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom