Slovan privítal na svojom ľade víťaza Gagarinovho pohára
Alexander Dergačiov (v strede) zo SKA Petrohrad počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti HC Slovan Bratislava. Bratislava, 17. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 3. októbra (WebNoviny.sk) – Obhajca Gagarinovho pohára v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehral na ľade Traktora Čeľabinsk 1:2 po predĺžení a a to aj napriek tomu, že ešte päť minút pred koncom duelu vyhrával 1:0.

Domácim sa podarilo výsledok otočiť, keď v 55. minúte vyrovnal Rybakov a v predĺžení o ich triumfe rozhodol Kokujov. Petrohradu sa v posledných zápasoch nedarí, prehral už tretíkrát za sebou. Pred sobotňajším stretnutím neuspel v Helsinkách a doma podľahol Dinamo Riga.

Aj v ostatných sobotňajších stretnutiach sa z triumfu tešili domáce tímy. Hokejisti Dinama Minsk štyrmi gólmi v tretej tretine otočili zápas proti Avangardu Omsk, tri z nich strelil Ellison. Hetrikom sa blysol aj Ľuduchin z HK Soči. V bránke Astany sa predstavil slovenský gólman Ján Laco a prekonali ho Galuzin a Sopin.

Bratislavský Slovan v piatok prehral s Ufou 3:4 po predĺžení a v nedeľu privíta Metallurg Magnitogorsk.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Neftechimik Nižnekamsk – Spartak Moskva 3:0 (0:0. 2:0, 1:0)

Góly: 35. a 55. Milovzorov, 32. Taffe

Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Galuzin, 56. Sopin

Ján Laco (Astana) odchytal celý zápas.

Traktor Čeľabinsk – SKA Petrohrad 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 55. Rybakov, 64. Kokujov – 34. Barabanov

Dinamo Minsk – Avangard Omsk 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)

Góly: 43., 44. a 59. Ellison, 52. Kaľužnyj – 13. Fiščenko, 16. Perežogin

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Moskva 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 14. Averin, 37. Mosaľov, rozh. sam. nájazd Averin – 17. Bryjukvin, 49. Pestuško

HK Soči – Viťaz Podoľsk 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7., 33. a 52. Ľuduchin, 2. Ščastlivij, 8. J. Morozov