Video: V Melbourne vrazilo auto do chodcov, podľa svedka kosilo každého a ľudia lietali

Australia Car Rams Crowd
Na križovatke na Flinders Street v Melbourne vrazilo auto do chodcov. Podľa jedného zo svedkov, ktorý komunikoval s rádiom 3AW, SUV "kosilo každého a ľudia lietali" na všetky strany. Melbourne, 21. december 2017. Foto: Australian Broadcast Corp. via AP.
  • aktualizované 21. decembra, 15:29

MELBOURNE 21. decembra (WebNoviny.sk) – Polícia austrálskeho štátu Viktória oznámila, že štvrtkový incident pri ktorom vrazilo auto do chodcov, nebol teroristickým činom.

Podľa mužov zákona je 32-ročný vodič bieleho SUV, ktorého na mieste činu zadržali, narkomanom so psychickými problémami a nemá žiadne známe spojenie s terorizmom.

Policajt sa s útočníkom pobil

Muža, ktorý je austrálskym občanom afganského pôvodu, zadržal policajt mimo služby. Oboch previezli do nemocnice, pretože sa na mieste pobili. Policajt pri potýčke utrpel zranenia ramena a ruky.

Muži zákona okrem spomínaného muža zatkli ešte jednu osobu, ktorá bola podľa denníka The Canberra Times pasažierom vozidla.

Neskôr polícia oznámila, že vodič bol v aute sám a je nepravdepodobné, že má druhý zadržaný s incidentom niečo spoločné. Aj napriek tomu mladík, ktorý mal v čase zatknutia pri sebe tašku s nožmi, pomáha úradom pri vyšetrovaní.

Vodič konal úmyselne

Incident sa stal na rušnej križovatke na Flinders Street približne o 16:30 miestneho času (6:30 SEČ). Podľa jedného zo svedkov, ktorý komunikoval s rádiom 3AW, SUV „kosilo každého a ľudia lietali“ na všetky strany.

Polícia uviedla, že vodič konal úmyselne. Zranenia pri incidente podľa spravodajského portálu BBC utrpelo 14 ľudí, The Canberra Times uvádzajú až 19 zranených. Niektorí zranení, vrátane dieťaťa v predškolskom veku, sú vo vážnom stave. Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com a www.canberratimes.com.au.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom