Video: V meste Chemnitz došlo k stretu neonacistov s ľavičiarmi, dôvodom je smrť Nemca a migranti

Protest v nemeckom meste Chemnitz
Protest podporovateľov krajnej pravice v nemeckom meste Chemnitz vyvolala nedeľňajšia smrť 35-ročného Nemca, ktorý zomrel po násilnom spore s ďalšími mužmi. 28. augusta 2018 Foto: SITA/AP

BERLÍN 28. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej šesť ľudí utrpelo zranenia počas protestu krajnej pravice v nemeckom meste Chemnitz. Zhromaždenie sa konalo v pondelok v noci a neonacisti sa počas neho dostali do stretu s ich ľavicovými odporcami, pričom po sebe hádzali fľaše a petardy.

Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že miestna polícia uznala, že na demonštráciu zmobilizovala málo policajtov. Na záberoch z protestu možno vidieť demonštrantov, ako sa pokúšajú dostať cez radu dohliadajúcich policajtov, predvádzajú nacistické pozdravy či pokrikujú „tu pochoduje národný odpor“.

Protest podporovateľov krajnej pravice vyvolala nedeľňajšia smrť 35-ročného Nemca, ktorý zomrel po násilnom spore s ďalšími mužmi. Dvaja muži z konfliktu vyviazli so zraneniami. V súvislosti s incidentom zatkli 22-ročného Sýrčana a 21-ročného Iračana, ktorí sú podozriví z vraždy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom