Video: V Mexiku sa vykoľajila Bestia, vlak vezúci migrantov

V Mexiku sa vykoľajil vlak Bestia
Niekoľko mŕtvych si vyžiadalo na juhu Mexika vykoľajenie nákladného vlaku s prezývkou La Bestia (Zviera), ktorý je notoricky známy prepravovaním stredoamerických migrantov dúfajúcich v lepší život v USA. Foto: SITA/AP

MEXIKO 26. augusta (WEBNOVINY) – Najmenej šesť mŕtvych si vyžiadalo na juhu Mexika vykoľajenie nákladného vlaku s prezývkou La Bestia (Zviera), ktorý je notoricky známy prepravovaním stredoamerických migrantov dúfajúcich v lepší život v USA.

Informovali o tom štátni predstavitelia. K havárii došlo v Huimanguille v južnom štáte Tabasco, odľahlej oblasti bez signálu pre mobilné telefóny. Sanitky sa sem rovnako nemohli dostať, vojaci a záchranári preto museli využiť vzdušnú cestu.

Obrazom: Vlak Bestia sa vykoľajil v Mexiku

Osem z dvanástich vagónov sa po vykoľajení prevrátilo na stranu. Informácie o zranených sa pohybujú od 22 do 35, 16 z nich je údajne vo vážnom stave. Zdravotníci však upozorňujú, že pod vozňami môžu byť ešte ďalšie obete.

Ilegálni migranti často vyskáču na La Bestiu, keď sa zotmie. Na streche vlaku podnikajú riskantnú cestu na sever do Spojených štátov. Koľko ľudí sa na vlaku v čase nehody nachádzalo, nie je známe, keďže nezranení pravdepodobne miesto nešťastia rýchlo opustili.

Video: V Mexiku sa vykoľajil vlak

https://www.youtube.com/watch?v=fVz_qnWC_2k

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom