Video: V NHL rozdali 16 individuálnych trofejí, najviac si ich odniesol kanonier „bleskov“ Kučerov

Nikita Kučerov
Ruský útočník Tampy Bay Lightning Nikita Kučerov získal až tri individuáln eocenenia: K Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hokejistu základnej časti putuje do jeho zbierky aj Hart Memorial Trophy (pre najužitočnejšieho hráča podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov) a Ted Lindsay Award (pre najužitočnejšieho hráča podľa hráčskej asociácie NHLPA). Foto: SITA/AP

LAS VEGAS 20. júna (WebNoviny.sk) – Ruský útočník Nikita Kučerov z Tampy Bay Lightning v sezóne 2018/2019 získal v zámorskej hokejovej NHL až tri individuálne ocenenia.

K Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hokejistu základnej časti putuje do jeho zbierky aj Hart Memorial Trophy (pre najužitočnejšieho hráča podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov) a Ted Lindsay Award (pre najužitočnejšieho hráča podľa hráčskej asociácie NHLPA).

Trofeje si prevzal v Las Vegas na tradičnom výročnom oceňovaní najlepších. V stredu udelili dovedna šestnásť trofejí, pričom štyri z nich už skôr poznalo svojich majiteľov.

Ovečkin najlepším strelcom

Už pred stredou bolo známe, že Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca dlhodobej súťaže si odnesie Alexander Ovečkin z Washington Capitals, Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off patrí Ryanovi O’Reillymu zo St. Louis Blues a William Jennings Trophy pre brankársku dvojicu s najmenším počtom inkasovaných gólov si preberú Robin Lehner a Thomas Greiss z New Yorku Islanders.

Oceňovanie bolo bez slovenskej účasti, hoci v širších nomináciách na King Clancy Trophy a Bill Masterton Trophy figurovali aj hráči spod Tatier (Zdeno Chára, Andrej Sekera).

Až traja hokejisti mali tento rok šancu získať tri prestížne ocenenia, napokon sa to podarilo spomenutému Kučerovovi. Kanadský center O’Reilly ku Conn Smythe Trophy pridal aj Frank J. Selke Trophy (pre najlepšie brániaceho útočníka), no Lady Byng Memorial Trophy (pre hráča najlepšie spájajúceho hokejové zručnosti a slušné správanie na ľade) mu „vyfúkol“ Aleksander Barkov z Floridy Panthers.

„Ostrovania“ majú najlepšieho trénera

Švédsky brankár Robin Lehner k spomenutej William Jennings Trophy nepridal Vezina Trophy (pre najlepšieho brankára), ale získal Bill Masterton Memorial Trophy (za vytrvalosť, športový prístup a oddanosť hokeju). Najlepším gólmanom sa stal Andrej Vasilevskij z Tampy Bay Lightning.

Calder Memorial Trophy pre najlepšieho nováčika napokon získal produktívny švédsky útočník Elias Pettersson z Vancouveru, neúspešnými kandidátmi boli brankár St. Louis Jordan Binnington a Švéd Rasmus Dahlin z Buffala.

James Norris Memorial Trophy pre najlepšieho obrancu dostal Mark Giordano z Calgary Flames, kandidátmi boli aj Brent Burns (San Jose) a Victor Hedman (Tampa Bay). Ocenenie pre najlepšieho trénera získal Barry Trotz (New York Islanders), medzi generálnymi manažérmi uspel Don Sweeney (Boston).

Prehľad držiteľov individuálnych trofejí NHL

  • za sezónu 2018/2019:

Bill Masterton Memorial Trophy (za vytrvalosť, športový prístup a oddanosť hokeju): Robin Lehner (New York Islanders)

Calder Memorial Trophy (najlepší nováčik): Elias Pettersson (Vancouver)

Frank J. Selke Trophy (najlepšie brániaci útočník): Ryan O’Reilly (St. Louis)

Hart Memorial Trophy (najužitočnejší hráč podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov): Nikita Kučerov (Tampa Bay)

Jack Adams Award (najlepší tréner): Barry Trotz (New York Islanders)

James Norris Memorial Trophy (najlepší obranca): Mark Giordano (Calgary)

King Clancy Memorial Trophy (osoba najlepšie spájajúca hráčske a ľudské kvality): Jason Zucker (Minnesota)

Lady Byng Memorial Trophy (pre hráča najlepšie spájajúceho hokejové zručnosti a slušné správanie na ľade): Aleksander Barkov (Florida)

Ted Lindsay Award (najužitočnejší hráč podľa hráčskej asociácie NHLPA): Nikita Kučerov (Tampa Bay)

Mark Messier Leadership Award (za vodcovstvo): Wayne Simmonds (Nashville)

NHL General Manager Of The Year Award (najlepší generálny manažér): Don Sweeney (Boston)

Vezina Trophy (najlepší brankár): Andrej Vasilevskij (Tampa Bay)

Trofeje s vopred známymi držiteľmi:

Art Ross Trophy (najproduktívnejší hráč v základnej časti): Nikita Kučerov (Tampa Bay)

Maurice Richard Trophy (najlepší strelec v základnej časti): Alexander Ovečkin (Washington)

William Jennings Trophy (brankárska dvojica tímu s najmenším počtom inkasovaných gólov): Robin Lehner, Thomas Greiss (obaja New York Islanders)

Conn Smythe Trophy (najužitočnejší hráč play-off): Ryan O’Reilly (St. Louis)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej VasilevskijNikita Kučerov