Antti Niemi
Útočník St. Louis Blues David Perron (57) sa raduje z gólu v sieti brankára Dallasu Stars Anttiho Niemiho počas pondelňajšieho zápasu NHL. St. Louis, 28. november 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 29. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejová NHL mala v pondelok na programe dva zápasy a v oboch sa o víťazstve domáceho tímu rozhodlo v predĺžení. V brooklynskom Barclays Center sa o dva body pre New York Islanders postaral obranca Thomas Hickey, ktorý v 63. min usmernil do siete bekhendový pokus kapitána Johna Tavaresa.

„Ostrovania“ zdolali Calgary 2:1, a hoci sa vyhli tretej prehre za sebou, vo Východnej konferencii stále držia koncové svetlo. „Dôležité víťazstvo. Prišli sme o tesný náskok, ale predsa sa nám podarilo napokon triumfovať. Na tom môžeme stavať. Rozhodli sme v predĺžení, nemuseli sme ísť až do nájazdov, čo bolo dobré,“ skonštatoval 27-ročný Hickey pochádzajúci z Calgary. Tavares okrem asistencie otvoril skóre duelu v 8. min. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke Islanders prednosť Thomas Greiss a pochytal 25 súperových pokusov.

V St. Louis rozhodol o víťazstve Blues, ktorí viedli 2:0 aj 3:2, ruský kanonier Vladimir Tarasenko v štvrtej minúte predĺženia (4:3). Dvadsaťštyriročný krídelník dosiahol svoj jubilejný desiaty gól v ročníku a jeho mužstvo si poistilo 2. priečku v Západnej konferencii, hoci stále má negatívne skóre (62:63). Brankár Jake Allen zneškodnil 18 striel a dosiahol šieste víťazsvo za sebou.

Dallasu, ktorý 49,9 s pred naplnením riadneho hracieho času vyrovnal na 3:3 zásluhou druhého gólu obrancu Jamieho Oleksiaka v zápase, to v predĺžení nejde; v tejto sezóne v ňom uspel jediný raz zo siedmich prípadov. „Nebolo to pekné, ale máme bod. Myslím si, že to je pozitívum. Páči sa mi, že sme našli spôsob, ako si vynútiť predĺženie, ktoré nás však v súčasnosti ubíja,“ podotkol na webe nhl.com v pondelok trojbodový útočník Jamie Benn (1+2).

Sumáre:
New York Islanders – Calgary 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 8. Tavares (Bailey), 62. Hickey (Tavares, Prince) – 46. Monahan (K. Versteeg, Engelland)

St. Louis – Dallas 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 14. Fabbri (Bortuzzo, Lehterä), 25. Pietrangelo (Berglund, Parayko), 54. Perron (Schwartz, Bouwmeester), 64. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk) – 27. Oleksiak (Jamie Benn, Seguin), 42. Jamie Benn (Honka, Spezza), 60. Oleksiak (Honka, Jamie Benn)