Anaheim Ducks
Stredajší zápas NHL medzi Anaheimom a Edmontonom okorenil aj pästný súboj Patricka Maroona s Lukeom Gazdicom. Anaheim, 11. november 2015. Foto: SITA/AP

PITTSBURGH 12. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Andrej Sekera mal podiel na víťaznom góle Edmontonu v Anaheime v stredajšom zápase NHL. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 3:3 a rozhodnutie prišlo v druhej minúte predĺženia z hokejky hosťujúceho Teddy Purcella, ktorého poslal do nájazdu prihrávkou práve Sekera. Pre 29-ročného slovenského obrancu to bol siedmy kanadský bod a šiesta asistencia v tejto sezóne.

Sekera odohral 20:42 min a okrem víťaznej prihrávky si pripísal dve strely a tri zblokované strely. Anaheimu nepomohli ani dva góly prebúdzajúceho sa kanoniera Coreyho Perryho, až pri troch góloch hostí bol 20-ročný Nemec Leon Draisaitl (1+2). „Hrali sme proti tímu, ktorý naberá na sile, a boli sme dostatočne odolní na to, aby sme uspeli,“ povedal tréner Edmontonu Todd McLellan pre server NHL.

Perry svojím druhým gólom (v zápase ním v 47. min dostal svoj tím na 3:2) dovŕšil hranicu 300 presných zásahov v základnej časti NHL a vyrovnal sa tým Paulovi Kariyovi na druhom mieste historických štatistík v tíme Ducks. Suverénne najlepším strelcom tohto kalifornského tímu, ktorý figuruje v NHL od októbra 1993, je so 457 gólmi Teemu Selänne.

„Fínsky blesk“ pred rokom ukončil zámorskú kariéru. „Vážim si, čo som dosiahol v najlepšej lige na svete. Na druhej strane je frustrujúce, že pri takomto míľniku sa nemôžem tešiť z dvoch bodov svojho tímu,“ cituje server NHL Perryho. V tíme Ducks v stredu zaujal bodovým „výročím“ ešte jeden hráč. Už 37-ročný center Shawn Horcoff strelil gól znamenajúci jeho päťstý bod v NHL (182+318). Potreboval na to 964 stretnutí počas tzv. regular season vrátane 12 sezón v Edmontone.

Hokejistom Pittsburghu vyšiel domáci obrat proti lídrovi súťaže z Montrealu, ktorého zdolali 4:3 po nájazdoch. Po dvoch tretinách viedli hostia 3:2, ale Patrick Hörnqvist v 54. min vyrovnal a v nájazdoch prekonali hosťujúceho brankára Mika Condona David Perron a Sidney Crosby – obaja zakončením z bekhendovej strany.

Penguins konečne prerušili sériu 37 prehier v zápasoch, v ktorých bol po dvoch tretinách vo vedení ich súper. „Treba si vážiť víťazstvo v zápase proti stabilnému tímu, akým je Montreal. Oni dokážu hrať počas celého zápasu na rovnako kvalitnej úrovni a náš obrat je o to cennejší,“ povedal tréner Pittsburghu Mike Johnston pre server NHL.

Sumáre NHL – streda:
Pittsburgh – Montreal 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Dupuis (Crosby, B. Bennett), 20. Määttä (Kessel, Malkin), 54. Hörnqvist (Crosby, Letang), rozhodujúci sam. nájazd: Perron – 5. Markov (P. K. Subban, Plekanec), 28. Gallagher (Pacioretty), 35. Flynn (Mitchell, P. K. Subban)

Anaheim – Edmonton 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 11. Perry (Rakell, H. Lindholm), 42. Horcoff (Fowler, Stewart), 47. Perry (Rakell, Vatanen) – 25. Draisaitl (Pouliot, Nurse), 46. Klefbom (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 49. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hall), 62. Purcell (SEKERA, Nilsson)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:42 min, 1 asistencia, 2 strely, 3 zblokované strely