Video: V Riu de Janeiro horela ubytovňa pre futbalistov, pri požiari zahynulo niekoľko ľudí

požiar, Rio de Janeiro
Desať ľudí zahynulo pri požiari, ktorý zachvátil ubytovňu mládežníckeho tréningového centra brazílskeho futbalového klubu Flamengo. Reprofoto: www.youtube.com
  • aktualizované 8. februára, 18:18

RIO DE JANEIRO 8. februára (WebNoviny.sk) – Požiar v tréningovom centre brazílskeho futbalového klubu Flamengo si vyžiadal desať mŕtvych a troch zranených.

Neznáma príčina požiaru

Privolaní hasiči prišli na miesto o 5.00 h ráno tamojšieho času a doteraz oficiálne nepotvrdili príčinu požiaru. Brazílske médiá priniesli informáciu, že plamene sa začali šíriť z miestnosti, kde spali mladí futbalisti.

Trojicu zranených chlapcov vo veku 14 až 16 rokov previezli do nemocnice, identita desiatky mŕtvych zatiaľ nie je známa. Je však pravdepodobne, že sa medzi nimi nachádzajú ďalší maloletí hráči.

Najhoršia tragédia

„Sme z toho zdrvení. Je to najhoršia tragédia, ktorá postihla klub za 123 rokov jeho existencie. Najdôležitejšou vecou teraz pre nás je minimalizovať utrpenie, ktoré prežívajú rodiny obetí,“ povedal k tragédii prezident klubu z Ria de Janeiro Rodolfo Landim.

„Sme nesmierne smutní. Informácie o požiari nami poriadne otriasli,“ napísal na twitter iný brazílsky tím Chapecoense, ktorý v roku 2016 prišiel o 22 futbalistov pri havárii lietadla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom