AC Miláno
Giovanni Marchese z FC Janov s futbalistom milánskeho AC Luizom Adrianom počas nedeľňajšieho zápasu 6. kola Serie A, v ktorom 'rossoneri' na trávniku súpera prehrali 0:1. Janov, 27. september 2015. Foto: SITA/AP

RÍM 27. septembra (WebNoviny.sk) – V talianskej Serie A sú v nedeľu na programe ďalšie zápasy 6. kola. V prvom z nich prehralo milánske AC na trávniku FC Janov 0:1, keď jediný gól v 10. minúte strelil Džemaili. ‚Rossoneri‘ dohrávali zápas bez vylúčeného Romagnoliho, ktorý videl červenú kartu na konci prvého polčasu.

Ďalšie výsledky zápasov 6. kola Serie A:

Kucka hral od 76. minúty

Zápas mal špecifickú príchuť aj pre slovenského reprezentanta Juraja Kucku, ktorý iba pred mesiacom zamieril z Janova práve do milánskeho klubu.

Kucka, ktorého v ostatných dňoch trápilo zranenie členka, nastúpil do zápasu až v 76. minúte. „Počas zápasu s Palermom som necítil žiadnu bolesť, ale po stretnutí to bolo iné. Teraz je to už lepšie a dúfam, že už nemám žiadne zdravotné problémy,“ cituje oficiálna stránka AC Miláno slová 28-ročného rodáka z Bojníc, ktorý pred zápasom varoval svojich spoluhráčov, že duel v Janove nebude jednoduchý.

„Je pekné vrátiť sa znova do starého prostredia. Teraz som však už na inej strane barikády. FC Janov je náročný súper, spoluhráčom som hovoril, že budeme musieť bojovať o každú piaď ihriska,“ vyhlásil Kucka ešte pred nedeľňajším zápasom.

„Fialky“ vyhrali na San Sire

Červené karty rozhodcovia ťahali aj v ďalších troch zápasoch. Vylúčení boli Turínčania Molinaro a Obi a tiež Mauricio z rímskeho Lazia. Nový lídrom Serie A je Fiorentina, ktorá v súboji prvých dvoch tímov tabuľky vďaka hetriku Kaliniča zdolala Inter Miláno. Zápas nedohral Miranda, ktorého rozhodca v 31. minúte vylúčil.

„Skorý gól v našej sieti zmenil vývoj stretnutia. Potom sme inkasovali ďalšie dva a Mirandova červená karta v 31. minúte prakticky už vtedy ukončila zápas. Bývajú také duely, v ktorých je rýchlo rozhodnuté o víťazovi. S tým teraz už nič nenarobíme. Fiorentina hrala dobre a zaslúžene zvíťazila,“ uviedol pre televíznu stanicu Premium Sport tréner milánskeho tímu Roberto Mancini.

Päťdesiatročný kouč prízvukuje, že sezóna sa ešte len rozbieha a na rozsiahle závery ešte nie je priestor. „Musíme sa pozerať dopredu a nerobiť z tohto výsledku veľkú vedu‘,“ doplnil Mancini. Na „modro-čiernych“ čaká v nedeľu 4. októbra ďalší náročný duel proti janovskej Sampdorii.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 6. kola Serie A:
FC Janov – AC Miláno 1:0 (1:0)

Góly: 10. Džemaili, ČK: 42. Romagnoli (AC Miláno)

Juraj Kucka (Miláno) hral od 76. min.

Bologna – Udinese 1:2 (1:0)

Góly: 31. Mounier – 61. Agyemang-Badu, 85. D. Zapata

Sassuolo – Chievo Verona 1:1 (1:1)

Góly: 3. Defrel – 24. Paloshi

FC Turín – Palermo 2:1 (1:0)

Góly: 44. G. González (vlastný), 48. Benassi – 71. G. González, ČK: 61. Molinaro po druhej ŽK, 90. Obi (obaja FC Turín)

Hellas Verona – Lazio Rím 1:2 (1:0)

Góly: 33. Helander – 63. Biglia (z pok. kopu), 86. Parolo, ČK: 81. Mauricio (Lazio) po druhej ŽK

Inter Miláno – Fiorentina 1:4 (0:3)

Góly: 60. Icardi – 4. Ilčič (z pok. kopu), 19., 23. a 76. Kalinič, ČK: 31. Miranda (Inter)

1. Inter Miláno 5 5 0 0 6:1 15

2. FC Turín 6 4 1 1 11:6 13

3. Fiorentina 5 4 0 1 7:3 12

4. Sassuolo 6 3 3 0 9:6 12

5. Lazio Rím 6 4 0 2 8:11 12

6. AS Rím 6 3 2 1 13:7 11

7. Chievo Verona 6 3 2 1 10:4 11

8. Sampdoria Janov 5 3 1 1 11:7 10