Aktualizované: Z trosiek zrútenej budovy v Istanbule zachránili päťročné dievčatko, počet mŕtvych stúpol

Turecko, zrútenie budovy
Záchranári so zranenou ženou v troskách osemposchodovej budovy, ktorá sa zrútila v Istanbule. Istanbul, 6. február 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 7. februára 18:59

ANKARA 7. februára (WebNoviny.sk) – Tureckí záchranári vytiahli z trosiek zrútenej osempodlažnej budovy ďalšie tri telá, čím počet mŕtvych stúpol na šesť.

Naďallej pátrajú po ďalších možných obetiach nešťastia. Záchranári však zatiaľ neuviedli, koľko ľudí podľa nich mohlo ešte zostať pod troskami. Zatiaľ zachránili 13 zranených, medzi nimi je aj päťročné dievča.

Budova sa zrútila v stredu vo štvrti Kartal na ázijskej strane mesta. Nešťastie neprežili najmenej tri osoby. Istanbulský guvernér Ali Yerlikaya vo štvrtok ráno oznámil, že traja zranení sú vo vážnom stave. Presný počet nezvestných nie je známy.

V budove bolo štrnásť bytov so 43 registrovanými obyvateľmi. Príčina kolapsu domu je predmetom vyšetrovania. Úrady však tvrdia, že vrchné tri poschodia boli na budove postavené bez povolenia.

Úrady po kolapse domu evakuovali sedem okolitých budov a jednej hrozí veľké riziko, že sa zrúti tiež. Záchranné práce museli trikrát prerušiť, pretože sa obávali, že budova spadne a zraní záchranárov, uviedol Yerlikaya.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom