Chicago
Basketbalista Chicaga Derrick Rose (uprostred) hádže loptu do koša počas zápasu proti Sacramentu. Foto: SITA/AP

CHICAGO 11. februára (WEBNOVINY) – Basketbalista Chicaga Pau Gasol sa postaral o víťazstvo Bulls nad Sacramentom 104:86 v utorkovom zápase NBA svojím 34. double-double kariéry, keď dosiahol 26 bodov a 16 doskokov. Sacramento prehralo dvanásty z posledných štrnástich duelov.

Marc Gasol zasa 14 bodmi a 11 doskokmi pomohol Memphisu k štrnástej výhre z posledných šestnástich duelov, tentoraz 95:86 nad Brooklynom. Najlepším strelcom Grizzlies bol 19-bodový Zach Randolph.

Vo Phoenixe úradovala ľavačka Jamesa Hardena, dvadsať zo svojich štyridsiatich bodov dosiahol rozohrávač Houstonu v poslednej štvrtine a Rockets si poradili v prestrelke so Suns 127:118. Hardena iba jedna asistencia delila od triple-double, a to si ešte v tretej štvrtine narazil ľavú ruku pri rýchlom protiútoku. „Spadol som na palubovku pekne tvrdo, celou váhou na lakeť. Som v poriadku, trochu to bolelo, ale potom som bol znova vo svojej koži,“ povedal hrdina zápasu.

Na šnúru šiestich prehier Denveru za sebou sa už nemohol pozerať rozohrávač Ty Lawson. V Los Angeles proti Lakers nastrieľal 32 bodov, pridal 16 asistencií a Nuggets vyhrali 106:96. „Prestávka pre Zápas hviezd bude takto chutiť o niečo lepšie, ale len dovtedy, kým sa znova nevrátime k svojej práci,“ komentoval Lawson.