Francesco Totti
Radosť Francesca Tottiho po jednom z jeho gólov v sieti FC Turín počas stredajšieho zápasu 34. kola Serie, v ktorom AS Rím vyhral 3:2. Rím, 20. apríl 2016. Foto: Alessandro Di Meo/ANSA via AP

RÍM 21. apríla (WebNoviny.sk) – Francesco Totti je vo svojich 39 rokoch stále platným hráčom a futbalovým velikánom. Dokázal to v stredajšom zápase najvyššej talianskej súťaže v drese AS Rím proti FC Turín (3:2), keď prišiel na ihrisko v 86. minúte za stavu 1:2 a dvoma gólmi zariadil víťazstvo „vlkov“.

Totti vyrovnal len pár sekúnd od príchodu na trávnik a o dve minúty neskôr otočil skóre z pokutového kopu. Podobný kúsok, no nie víťazný, sa mu podaril aj v nedeľňajšom dueli v Bergame proti Atalante, keď sa dostal do hry v 78. min a v 86. min vyrovnal na konečných 3:3.

„Bolo to veľmi dôležité víťazstvo predovšetkým v spojení s ostatnými výsledkami kola. Dúfal som, že Totti by nás mohol inšpirovať. Bolo skvelé počuť burácajúci štadión. Urobil presne to, o čo som ho požiadal. S ním na ihrisku nielen ostatní hráči získajú neskutočný emocionálny pohon, ale tiež fanúšikovia,“ povedal pre Premium Sport tréner Rimanov Luciano Spalletti, ktorý nemá s Tottim dobré vzťahy.

AS Rím je v tabuľke Serie A na treťom mieste, päť bodov za druhým Neapolom a o sedem pred štvrtým Interom Miláno.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutia 34. kola Serie A:
AS Rím – FC Turín 3:2 (0:1)

Góly: 66. Manolas, 87. a 89. Totti (druhý z pok. kopu) – 35. Belotti, 80. Joseph Martínez

Chievo Verona – Frosinone 5:1 (1:1)

Góly: 47. a 80. Pellissier, 36. Floro, 58. Rigoni, 60. Sardo – 5. Ciofani, ČK: 17. Ajeti, 52. Chibsah (obaja Frosinone)

Juventus Turín – Lazio Rím 3:0 (1:0)

Góly: 52. a 64. Dybala (prvý z pok. kopu), 39. Mandžukič, ČK: 48. Gabarron (Lazio) po druhej ŽK

Palermo – Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)

Góly: 2. Vázquez (z pok. kopu), 76. Struna – 11. Borriello (z pok. kopu), 55. Paletta, ČK: 90. Vitiello (Palermo)

Udinese – Fiorentina 2:1 (1:1)

Góly: 2. Zapata, 53. Thereau – 24. Zarate

1. Juventus Turín 34 26 4 4 65:17 82

2. Neapol 34 22 7 5 72:29 73

3. AS Rím 34 19 11 4 73:38 68

4. Inter Miláno 34 18 7 9 44:31 61

5. Fiorentina 34 17 8 9 55:38 59

6. AC Miláno 33 14 10 9 43:35 52