Video: Viac ako stotisíc Čechov zaplnilo Václavské námestie, žiadali odstúpenie Babiša a Benešovej

Protest
Protest v Prahe za nezávislosť justície a odchod ministerky spravodlivosti Marie Benešovej a tiež premiéra Andreja Babiša. Foto: SITA/AP

PRAHA 4. júna (WebNoviny.sk) – Česi v utorok opäť zaplnili pražské Václavské námestie. Požadovali záruky nezávislosti justície a žiadali odchod ministerky spravodlivosti Marie Benešovej a tiež premiéra Andreja Babiša.

Babiš sa má zbaviť médií

Demonštráciu opäť organizovala iniciatíva Milion chvilek. Jej predseda Mikuláš Minář odhadol počet demonštrujúcich na 120-tisíc, uvádza portál iDNES.cz.

Utorková demonštrácia sa konala týždeň po protestoch, ktoré sa uskutočnili v desiatkach miest po celej Českej republike. Protest sa konal pod heslom „Máme toho dosť! Demisiu!„.

Organizátori sa okrem už spomínaných požiadaviek usilujú aj o to, aby Babišova bývalá spoločnosť Agrofert vrátila všetky neoprávnene získané dotácie, aby došlo k zastaveniu ďalších dotácií, podpôr a úľav pre Agrofert a aby sa Babiš zbavil všetkých médií.

Majú toho dosť

Ľudia držali v rukách transparenty, ako napríklad „Všetci kradnú, iba ja čerpám„, „Bureš, Zlín si nekúpiš!„, „Dieru v kase toastom nezalepíš„, „ŠtB nevolím, sorry jako“ či „Nie sme tvoje šišky„.

Demonštráciu po 18:30 odštartoval Benjamin Roll, podpredseda združenia Milion chvilek. „Každý týždeň nám dáva Andrej Babiš ďalšie dôvody protestovať. Máme toho dosť!“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom