Premier League, Arsenal
Hector Bellerin z Arsenalu, vľavo, počas zápasu so Swansea City. 28. október 2017 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 28. októbra, 21:30

LONDÝN 28. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Liverpool doma zvíťazili nad hráčmi Huddersfieldu hladko 3:0 v sobotňajšom stretnutí 10. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Salah nepremenil pokutový kop

„The Reds“ rozhodli až v druhom polčase gólmi Daniela Sturridga, Roberta Firmina a Georginia Wijnalduma. V prvom dejstve nepremenil pokutový kop Mohamed Salah. Liverpool dosiahol prvý ligový trojbodový zápis po troch zápasoch.

Londýnsky Arsenal triumfoval na vlastnom ihrisku nad Swansea 2:1 hoci po prvom polčase prehrával. Po zmene strán otočil stav výsledok zásluhou Seada Kolašinaca a Aarona Ramseyho.

Hazard strelil jediný gól Chelsea

Manchester City si poradil s West Bromwich Albion 3:2 a vedie ligovú tabuľku s 5-bodovým náskokom pred mestským rivalom United. „Červení diabli“ doma zdolali Tottenhamu Hotspur 1:0. O triumfe zverencov Josého Mourinha rozhodol v 81. min Anthony Martial. ManUtd ukončil sedemzápasovú ligovú šnúru Tottenhamu bez prehry.

FC Chelsea potvrdila úlohu favorita a zdolal Bournemouth 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v úvode druhého polčasu Eden Hazard.

Gól: 16. D. Fletcher

West Bromwich – Manchester City 2:3 (1:2)
Góly: Jay Rodriguez, 90.+ M. Phillips – 10. Leroy Sané, 15. Fernandinho, 64. R. Sterling

Bournemouth – Chelsea 0:1 (0:0)
Gól: 51. E. Hazard