SSC Neapol, Audi Cup
Taliansky SSC Neapol zvíťazil na turnaji Audi Cup v zápase otretie miesto nad Bayernom Mníchov. Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 3. augusta (WebNoviny.sk) – Víťazom prestížneho futbalového turnaja Audi Cup v Mníchove sa v stredu stali hráči Atlética Madrid, ktorí vo finále zdolali FC Liverpool po strelách zo značky pokutového kopu 5:4 po tom, ako sa zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1.

Bare poslal Španielov do vedenia

Po peknej akcii poslal španielsky tím do vedenia hlavou v 33. min Keidi Bare, anglické mužstvo vyrovnalo v 83. minúte po spornej penalte, ktorú premenil Roberto Firmino. V jedenástkovom rozstrele sa pomýlil iba hráč Liverpoolu Jordan Henderson, a tak sa z trofeje tešili hráči Atlética Madrid.

Hamšíka striedal Rog

V zápase o 3. miesto vyhral SSC Neapol nad FC Bayern Mníchov 2:0, keď góly za víťazov strieľali Kalidou Koulibaly (14. min) a Emanuele Giaccherini (55. min). Za bavorský tím nastúpilo viacero mladých hráčov zo širšieho kádra.

Slovenský futbalista Marek Hamšík odohral za neapolský klub prvý polčas, v druhej časti hry namiesto neho vybehol na trávnik Marko Rog.