Dani Alves
Dani Alves z Juventusu v súboji s Matiom Vecinom z Fiorentiny počas zápasu 1. kola Serie A. Turín, 20. august 2016. Foto: Alessandro Di Marco/ANSA via AP

RÍM 20. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalový útočník Gonzalo Higuaín už v prvom ligovom kole ukázal, prečo sa stal najdrahším hráčom v histórii v talianskej najvyššej súťaži. Hráč Juventusu Turín, kam prišiel z Neapola za 90 miliónov eur, strelil proti Fiorentine (2:1) víťazný gól stretnutia. V 75. min sa len tretíkrát od príchodu na ihrisko stretol s loptou a po 8 minútach a 26 sekundách pobytu na trávniku dorazil Argentínčan z uhla zblokovanú strelu Samiho Khediru. Nemec ešte v prvom polčase otvoril skóre.

Higuaín naskočil do zápasu ako striedajúci hráč. Už keď sa zdvihol zo striedačky a išiel sa rozcvičovať, začali fanúšikovia skandovať jeho meno. Autor minulosezónnych 36 gólov sa im rýchlo odvďačil. „Prijatie bolo fantastické, cítil som od prvého momentu náklonnosť fanúšikov Juventusu. Dúfam, že ju splatím gólmi a víťazstvami nášho mužstva,“ uviedol Higuaín, ktorý sa na prvom tréningu nového zamestnávateľa objavil s miernou nadváhou. „Musím len tvrdo na sebe pracovať,“ skonštatoval.

Juventus je najväčším favoritom Serie A a pomýšľa na šiesty titul v sérii. Od roku 1929 nevybojoval žiaden klub viac ako päť prvenstiev v Serie A za sebou. Letnými príchodmi Higuaína, tvorcu hry Miralema Pjaniča z AS Rím, obrancu Medhiho Benatiu z Bayernu Mníchov a krídelníka Marca Pjacu z Dinama Záhreb môže pomýšľať Stará dáma aj na úspech v Lige majstrov. „V tejto sezóne chceme vyhrať všetky trofeje. Čaká nás dlhá cesta, teraz sme ešte len na začiatku,“ doplnil Higuaín.