Video: Prezident Trump pricestoval do Vietnamu na summit s Kim Čong-unom (aktualizované)

Donald Trump, Kim Čong-un
Zľava: Severokórejský líder Kim čong un a americký prezident Donald Trump. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 26. februára, 16:45

DONG DANG 26. februára (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump pricestoval do Vietnamu na druhý summit so severokórejským vodcom Kim Čong- unom, ktorý sa bude v stredu a vo štvrtok konať v Hanoji.

Šéf Bieleho domu pricestoval do vietnamskej metropoly v utorok večer. Z miestneho letiska, kde sa zvítal s tamojšími predstaviteľmi, ho odviezli do hotela v centre mesta, kde bude počas summitu ubytovaný.

V uliciach mesta na amerického prezidenta čakali davy ľudí, niektorí sa na prezidentskú kolónu automobilov pozerali z okien poschodových budov.

Do Hanoja ho odviezla obrnená limuzína

Severokórejský líder Kim Čong-un prišiel do Hanoja niekoľko hodín pred Trumpom. Do Vietnamu prišiel obrneným vlakom a z mesta Dong Dang ho do Hanoja odviezla obrnená limuzína. Odtiaľ pokračoval do cieľa v limuzíne. Sprevádzajú ho aj jeho sestra Kim Jo-čong alebo hlavný vyjednávač Kim Jong-čchol.

V utorok večer opustil hotel Melia a v čiernej limuzíne, ktorú sprevádzali osobní strážcovia a motocykle, odišiel na veľvyslanectvo, kde ho nadšene privítali.

Uzatvorili všetky cesty od hranice

V Hanoji sa bude v stredu a štvrtok konať summit severokórejského politika s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. V utorok uzatvorili všetky cesty od hranice s Čínou po Hanoj, čo je približne 170-kilometrová vzdialenosť.

Okolie hotela Melia, kde ubytovali politika, strážia vojaci a polícia. Za zábranami čakali davy ľudí a novinárov, ktorí chceli aspoň na chvíľu zazrieť vzácneho hosťa. Druhé stretnutie šéfa Bieleho domu a Kim Čong-una sa bude konať v hoteli Metropole.

Prvé stretnutie oboch politikov sa konalo v júni minulého roka v Singapure. Spojené štáty dúfajú, že sa Kim vo Vietname zaviaže k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKim Čong-un