Video: Východ USA zasiahol silný mráz, zmrzla i rieka Hudson

Boston zasiahla snehová búrka a arktické mrazy
Víkendová búrka do Bostonu priniesla ďalších 30 centimetrov snehu. Foto: SITA/ AP

WASHINGTON 17. februára (WEBNOVINY) – Výnimočne chladná vlna studeného vzduchu spojená so snežením zasiahla v pondelok východnú časť Spojených štátov. Rekordne nízke teploty a výdatné snehové zrážky si vynútili utorňajšie zatvorenie úradov v hlavnom meste Washington, kde pre 16. február namerali rekordných mínus 15 stupňov Celzia.

Obrazom: Spojené štáty ochromuje rekordný mráz

Rovnako rekordný mráz zaznamenali aj v neďalekom New Yorku, kde zamrzla aj rieka Hudson. Pre výdatné sneženie zase vyhlásili mimoriadny stav v štátoch Severná Karolína Virgínia, Georgia či Kentucky. Zrušené boli tisíce letov najmä v Severnej Karolíne a Tennessee. Na február výnimočný chlad celkovo pocítili desiatky miliónov Američanov.

Ešte počas januárovej víchrice napadlo v niektorých častiach východného pobrežia USA až 90 centimetrov snehu. Dramatické predpovede pre New York sa však vtedy nevyplnili, čo medzi obyvateľmi vyvolalo rozčarovanie z prísnych opatrení vrátane zákazu jazdiť autom po meste pod hrozbou vysokej pokuty. Americký severovýchod postihla podobná víchrica aj v novembri, extrémne zimné počasie sa však odvtedy regiónu z veľkej časti vyhýbalo.

Video: USA ochromuje počasie, ľudia nemajú kde parkovať

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom