Video: Východné pobrežie Indie ohrozuje cyklón Fani, záchranári museli evakuovať tisíce ľudí

cyklón Fani, India
Na východnom pobreží Indie začali s evakuáciou tisícov obyvateľov v dôsledku blížiaceho sa cyklónu. Fani smeruje k štátu Urísa rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu, pričom na pobrežie by mal podľa predpovedí doraziť v piatok. Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Na východnom pobreží Indie začali s evakuáciou tisícov obyvateľov v dôsledku blížiaceho sa cyklónu. Fani smeruje k štátu Urísa rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu, pričom na pobrežie by mal podľa predpovedí doraziť v piatok.

Cyklón sa nachádza v Bengálskom zálive

Úrady zatvorili dva veľké prístavy a tisíce záchranárov pomáhajú s evakuáciou. Vysoký stupeň ohrozenia platí aj pre štáty Andhrapradéš a Tamilnádu. Cyklón sa v súčasnosti nachádza v Bengálskom zálive.

Riaditeľ meteorologického strediska v štáte Urísa povedal, že Fani zrejme zasiahne jedenásť okresov. Navrhol, aby ľudia zostali doma.

Ohrozuje aj rohinských utečencov

Úrady vyzvali obyvateľov ostatných oblastí východného pobrežia, a to najmä rybárov, aby sa vyhýbali moru. Predpokladajú veľké materiálne škody. Doteraz zrušili 81 vlakových spojení s pobrežím.

Cyklón by mal v sobotu zoslabnúť a vydať sa smerom k bangladéšskemu mestu Čitagong. Ohrozené je aj mesto Cox’s Bazar, kde v táboroch s provizórnym ubytovaním žijú tisíce rohinských utečencov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom