NBA

OAKLAND 17. mája (WebNoviny.sk) – V prvom finálovom súboji Západnej konferencie NBA sa v Oaklande prekvapujúco zrodilo víťazstvo hráčov Oklahoma City nad domácimi Golden State 108:102. Obhajcovia trofeje Golden State Warriors vôbec prvýkrat v tohtosezónnom play-off zaváhali na domácej palubovke, doteraz v Oracle Arene nazbeirali šesť zväčša bezproblémových víťazstiev.

Triumf hostí režírovali Russel Westbrook a Kevin Durant. Westbrook zaznamenal 27 bodov a pridal 12 asistencií, Durant sa blysol 26 bodmi a 10 doskokmi. Domáci vedení 26-bodovým Stephenom Currym viedli po prvom polčase komfortným rozdielom 60:47, lenže v druhej polovici zápasu im hostia vyviedli to, čo zvykli súperom práve Warriors – otočili celý duel. Hráči GSW nastrieľali vo štvrtej štvrtine iba 14 bodov, čo je najmenej v celom play-off.

„Moji hráči sa v hlavách nastavili na takýto náročný zápas. Pochopili, že len prísť sem a odohrať to je veľmi málo,“ povedal tréner víťazných Thunder Billy Donovan. „Vedeli sme, že doma sú skvelí, že majú vynikajúcich hráčov, ale napriek tomu sme vytrvali a bojovali do konca. Nepredviedli sme svoju najlepšiu hru, napriek tomu sme zvíťazili,“ skonštatoval Russel Westbrook.

Zápas číslo 2 v tejto sérii odohrajú v stredu opäť v Oracle Arene v Oaklande.

Finále play-off NBA – pondelok – prvý zápas

– hrá sa na štyri víťazstvá

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Golden State – Oklahoma City 102:108 (27:21, 33:26, 28:38, 14:23) – stav série 0:1

Najviac bodov: Stephen Curry 26 (10 doskokov, 6 trojok) K. Thompson 25 (9 doskokov), Draymond Green 23 – Westbrook 27 (12 asistencií), Durant 26 (10 doskokov), Adams 16 (12 doskokov)