Kawhi Leonard, David West
David West z Golden State bráni Kawhiho Leonarda zo San Antonia Spurs počas prvého finálového zápasu Západnej konferencie NBA, v ktorom Warriors zvíťazili 113:111 a to aj napriek tomu, že ešte v tretej štvrtine zaostávali 55:78. Oakland, 14. máj 2017. Foto: Thearon W. Henderson/Getty Images via AP

OAKLAND 15. mája (WebNoviny.sk) – Ani 25-bodové manko v prvom polčase nezastavilo basketbalistov Golden State na ceste za víťazstvom nad San Antoniom 113:111 v nedeľňajšom prvom finále Západnej konferencie NBA. Warriors ešte v tretej štvrtine zaostávali 55:78, potom sa šnúrou osemnástich bodov začal rodiť ich veľký obrat.

„Je to play-off. Treba byť pripravený na všetko. Chvíľu nám po krátkom oddychu trvalo, kým sme si opäť zvykli na rýchlosť v zápase. Je pekné takýmto spôsobom vyhrať prvý duel. Musíme na tom stavať a začať ďalší oveľa lepšie,“ skonštatoval 40-bodový strelec a autor siedmich úspešných trojok Stephen Curry. „Steph nás potiahol v tretej štvrtine, ja som sa snažil zabrať v poslednej,“ doplnil Kevin Durant (34 bodov).

Duel nedohral líder Spurs Kawhi Leonard, ktorý za 24 minút nastrieľal 26 bodov, ale v tretej štvrtine odstúpil pre opätovné podvrtnutie ľavého členka. Preň absentoval už v šiestom semifinále proti Houstonu. „Nedokázali sme zareagovať na jeho absenciu,“ priznal 17-bodový náhradník Manu Ginóbili.

Hráči Golden State zvíťazili aj v deviatom vystúpení v tohtoročnom play-off, vo štvrťfinále Portland a v semifinále Utah vyradili zhodne 4:0 na zápasy. Druhý diel konferenčného finále je na programe v utorok opäť v ich Oracle Arene v kalifornskom Oaklande.

Finále play-off NBA

• hrá sa na štyri víťazstvá

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Golden State – San Antonio 113:111 (16:30, 26:32, 39:28, 32:21) – stav série 1:0
Najviac bodov: Stephen Curry 40 (7 trojok), Durant 34, Pačulia 11 – Aldridge 28, K. Leonard 26, Ginóbili 17