Jeff Green
Smeč Jeffa Greena počas zápasu NBA, v ktorom jeho Washington na domácej palubovke zdolal Los Angeles Clippers 125:118. Washington, 20. november 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. novembra 10:52

ORLANDO 21. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Toronta si v poslednej sekunde zabezpečili víťazstvo na palubovke Orlanda 93:91 v utorkovom zápase zámorskej NBA.

V dramatickej koncovke sa dvakrát menilo skóre. Najprv domáci Evan Fournier 2,3 s pred koncom vyrovnal na 91:91, ale pol sekundy pred sirénou Danny Green stanovil definitívu v prospech hostí.

Toronto tróni na čele NBA

Raptors si na Floride pripísali 14. víťazstvo v sezóne a trónia na čele NBA. Orlandu nepomohlo ani 27 bodov v podaní Fourniera, najlepším strelcom hostí bol 18-bodový Kawhi Leonard.

„Naša obrana bola výborná úvodných 24 minút a aj záverečných dvanásť. V tretej štvrtine to bola absolútna katastrofa (Orlando ju vyhralo 38:26 – pozn.), ale časť z toho tvorili aj naše chyby v útoku,“ zhodnotil tréner Toronta Nick Nurse.

Knicks prehrali šiesty zápas za sebou

Portland vyhral v New Yorku 118:114 a vďaka dvanástemu víťazstvu v sezóne sa dostal na líderskú pozíciu v Západnej konferencii NBA.

Hosťom opäť zabrala dvojica na rozohrávke Damian Lillard, CJ McCollum, spolu dosiahli 60 bodov, 10 doskokov a 10 asistencií.

Knicks utrpeli šiestu prehru v sérii, nepomohlo im ani 32 bodov Tima Hardawaya, ktorý túto hranicu prekonal po tretí raz v sérii.